جمعه 4 مهر 1399   10:04:35
پاکباز عرصه عشق ـ مجموعه خاطرات شهید سرلشکر منصور ستاری

چند ماه حقوق دست نخورده«شهید ستاری در میدانهای جنگ بارها تا مرز شهادت پیش رفت و پیوسته در طلب شهادت بود. او شب و روز نمی شناخت و تمامی لحظات زندگی خود را وقف خدمت به اسلام و نظام اسلامی کرده بود.»

مقام معظم رهبری

 

شهید سرلشکر منصور ستاری در سال 1327 در روستای ولی آباد ورامین دیده به جهان گشود، وی پس از اخذ دیپلم در سال 1346 وارد دانشکده افسری شد و در سال 1350 برای گذراندن دوره علمی کنترل رادار به کشور آمریکا اعزام شد. در خلال جنگ تحمیلی طرح ها و ابتکارات زیادی در تجهیز سیستم های راداری و پدافندی به اجرا گذاشت. وی به علت لیاقت و کاردانی و شایستگی در بهمن ماه 1365 با درجه سرهنگی به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد و تا هنگام شهادت (15 دیماه 1373) عهده دار این مسئولیت بود.

در این بخش قصد داریم شما خوانندگان گرامی را با مجموعه خاطرات و زندگینامه این شهید والامقام که برگرفته از کتاب پاکباز عرصه عشق است، آشنا کنیم.

 

خاطره ای از سرهنگ رشید قشقایی

عملیات بزرگ والفجر 8 که به آزادسازی فاو منجر شد، در شرف تکوین بود. بنده و جناب سرگرد «غلامی» مجری طرحی شدیم که اجرای آن 124 روز به طول انجامید.

این طرح توسط جناب ستاری، فرمانده پدافند منطقه به آقای هاشمی رفسنجانی (فرماندهی وقت قرارگاه خاتم الانبیاء) پیشنهاد شده بود و ایشان دستور اجرای آن را صادر کرده بودند.

ما برای اجرای طرح، شبانه روز در منطقه بودیم و هیچ خبری از خانواده نداشتیم. پس از این مدت، وقتی که به خانه بازگشتم، متوجه شدم، خداوند فرزندی را که در انتظارش بودم به من عنایت فرموده. از این بابت خدا را شکر گفتم که در غیاب من، خانواده ام دچار مشکل خاصی نشده اند، ولی می دانستم در این مدت، سختی های زیادی کشیده اند. از همسرم تشکر کردم و گفتم:

ـ همین امروز می روم و حقوقم را می گیرم، ان شاءالله مشکلات برطرف خواهد شد.

همسرم گفت:

ـ شکر خدا از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداشتیم. در این مدت، جناب سرهنگ ستاری هر ماه دست کم دوبار، همراه خانمش به منزل ما می آمدند و حقوق تو را نیز به من می پرداختند.

از گفته همسرم تعجب کردم! چون جناب سرهنگ در مدتی که در خدمتشان بودم در این مورد هیچ حرفی به من نزده و حتی اشاره ای هم به این مسئله نکرده بودند. فردای آن روز به بانک مراجعه کردم تا ببینم جناب سرهنگ چه مقدار از حقوقم را برداشت کرده اند، با کمال تعجب دیدم حقوق چند ماه گذشته ام، دست نخورده و در حسابم موجود است!


https://www.aja.ir/portal/picture/?87496/j5

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ