اخبار نیروی هوایی
فشار خون بعثت
1398/4/31 دوشنبه امیر سرتیپ دوم پزشک صمدی عنوان کرد؛ مشارکت فعال بیمارستان بعثت نهاجا در بسیج ملی «کنترل فشار خون»

رئیس بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش از مشارکت بی سابقه این مرکز درمانی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ امیر سرتیپ دوم پزشک جاوید صمدی رئیس مجتمع پزشکی بعثت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص طرح ملی کنترل فشار خون اظهار کرد: سبک تغذیه نادرست از جمله مصرف بیش از حد نمک، کاهش فعالیت بدنی منجر به افزایش فشار خون، باعث نارسایی کلیوی و سکته های قلبی و مغزی در سطح جامعه گردیده و کنترل این مسئله در حوزه بهداشت و درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس بیمارستان بعثت نهاجا در ادامه گفت: تعداد کثیری از مردم از بیماری فشار خون بالای خود آگاهی ندارند و حساسیت این موضوع باعث شد تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح سراسری بسیج ملی کنترل فشار خون را از 18 خرداد به مدت یک ماه، با هدف اطلاع رسانی به مردم از اثرات سوء فشار خون بالا در سراسر کشور اجرا نماید.

سرتیپ دوم پزشک جاوید صمدی یادآور شد: حوزه بهداشت و درمان بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش ایران همزمان با دیگر مراکز درمانی و بهداشتی سراسر کشور در این طرح ملی و بسیج همگانی به ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم پرداخته است.

رئیس مجتمع پزشکی نهاجا در پایان با بیان اینکه در این طرح 4885 نفر مورد غربالگری و سنجش قرار گرفتند اظهار کرد: در این بین افراد بالای 30 سال ، زنان باردار و بیماران کلیوی که مشکل فشارخون بالا داشته اند شناسایی و به پزشک معالج ارجاع داده شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ