اخبار نیروی هوایی
امیر لشکری
1398/4/30 يكشنبه امیر سرتیپ دوم خلبان لشکری: پرواز سی‌ام تیر، روند جنگ و دفاع مقدس رادر تاریخ تغییر داده است

امیر لشکری با بیان اینکه یکی از نقاط عطف در دفاع مقدس پرواز ۳۰ تیر ۶۱ است که روند جنگ و دفاع مقدس را در این تاریخ تغییر داده است، گفت: ماندگاری این حرکت در تاریخ در دل همه ایرانیان خواهد ماند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ امیر سرتیپ دوم «اسماعیل لشکری»، امروز (یکشنبه ۳۰ تیر) در سی و هفتمین سالگرد آیین بزرگداشت شهید عباس دوران که در تالار حافظ برگزار شد، با اشاره به اینکه برای هم تخصصی‌ها این چنین است هنگامی‌که دنبال ستونی محکم در اساتید و اسوه‌ها می‌گردیم از شهید دوران یاد می‌کنیم، گفت: در طول دفاع مقدس اتفاقات بزرگی رخ‌داده که برخی از آنان نقطه عطف محسوب می‌شود که وضعیت آن زمان را تغییر می‌دهد.

فرمانده پایگاه شکاری، ترابری «شهید دوران» شیراز بابیان اینکه یکی از نقاط عطف در دفاع مقدس پرواز 30 تیر 61 است که روند جنگ و دفاع مقدس را در این تاریخ تغییر داده است، افزود: ماندگاری این حرکت در تاریخ در دل همه ایرانیان خواهد ماند.

 وی تاکید کرد: شهید دوران بارها گفته بود که اگر هواپیمای من را در خاک دشمن مورد اصابت قرار گیرد هواپیمای خود را ترک نمی‌کنم و هرگز تن به ذلت نخواهم داد.

 خاطرنشان می‌شود در این مراسم از مادر، همسر و فرزند شهید سرلشکر «عباس دوران»، مادر سرلشکر شهید «جواد فکوری»، مادر شهید «روزی‌طلب»، مادر شهید «محمدکاظم روستا»، خانواده شهید «ابراهیم بازرگان»، خانواده شهید «محمدرضا کرمی» و خانواده شهید «اسد زاده» مورد تجلیل قرار گرفتند، همچنین در این مراسم از ۲ پیشکسوت تئاتر فارس، استاد «رحیم هودی» و استاد «احمد سپاسدار» هم تحلیل به عمل آمد و در پایان این مراسم از کتاب «مهنا» رونمایی شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ