اخبار نیروی هوایی
امیر لشکری
هفته گرامیداشت «عباس دوران» برگزار می‌شود
1398/4/27 پنجشنبه امیر سرتیپ دوم لشکری: هفته گرامیداشت «عباس دوران» برگزار می‌شود

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران از برگزاری هفته گرامیداشت خلبان شهید عباس دوران، در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان ستاد اسماعیل لشکری، در یک نشست خبری گفت: امسال مصادف با سی و هفتمین سالگرد شهادت خلبان شهید عباس دوران است که به این مناسبت از سی تیر تا پنجم مردادماه برنامه هایی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهمترین برنامه این هفته، برگزاری همایش بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد شهید عباس دوران است، گفت: در این همایش که ساعت ۱۰ صبح روز سی تیرماه در تالار حافظ برگزار خواهد شد.، کتاب و تئاتر مهنا که براساس زندگی شهید نوشته و اجرا شده است، رونمایی و از آن خانواده این شهید تجلیل خواهد شد.

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران گفت: در سی و هفتمین سالگرد شهادت شهید دوران، سی و هفت ماکت هواپیما، سی و هفت کِرِست و لوح یادبود به همرزمان و پیشکسوتان دفاع مقدس تقدیم و از آنان قدردانی خواهد شد.

امیر سرتیپ دوم لشکری ادامه داد: علاوه بر غبارروبی و گل افشانی مزار شهید دوران، مراسم تجلیل از سی و هفت خلبان تیپ شکاری، سی و هفت خلبان تیپ ترابری، سی و هفت فرزند شهید، سی و هفت پاکبان و سی و هفت فرزند قرآنی زیر هفت سال پایگاه شهید دوران برگزار خواهد شد.

فرمانده پایگاه شهید دوران با بیان اینکه ساخت ماکت و تندیس شهید و نصب آن در مکانی مناسب در حال پیگیری است، ابراز امیدواری کرد که با تصویب دستگاه‌های مرتبط و مسئول، این تندیس ساخته و در میدان گلسرخ یا محل تولد و یا محل زندگی آن شهید در شیراز نصب شود.

وی همچنین گفت: تولید فیلمی از زندگی شهید عباس دوران کلید خورده و قرار است با بهره گیری از فضای پایگاه‌های شهید نوژه و شهید یاسینی و پایگاه شهید دوران شیراز، تولید شود.

امیر سرتیپ دوم لشکری با بیان اینکه این پایگاه ۱۰۰ شهید را به ایران اسلامی تقدیم کرده است، گفت: شهید دوران از اولین روز شروع جنگ در ۳۱ شهریور ۵۷، تا زمان شهادت، ۱۲۱ ماموریت جنگی را انجام داد که یک رکورد محسوب می شود.

فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران با اشاره به آخرین عملیات شهید دوران گفت: روحیه شهادت طلبی شهید دوران، مهمترین موضوع در مورد این شهید است که امروز مد نظر تمام خلبانان قرار دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ