اخبار نیروی هوایی
حجت الاسلام والمسلمین سیدیان،
1398/4/24 دوشنبه معاون فرهنگی عقیدتی سیاسی نهاجا: «ولایتمداری» تنها پاتک اثربخش ضد تحرکات دشمنان، است

حجت الاسلام و المسلمین سیدیان در جمع کارکنان پایور پایگاه هوایی مهرآباد و خانواده های ایشان اظهار داشت: دشمن پس از سال ها مبارزه با ملت ایران و شکست در تمامی ابعاد دریافته که رمز موفقیت و شکست ناپذیری این انقلاب، عمودی به نام ولایت فقیه است و به همین منظور، تمام همت و تلاش خود را بر شبهه آفرینی پیرامون این اصل متعالی و وحدت آفرین معطوف کرده است؛ لذا ولایتمداری و اطاعت از فرامین، اوامر و نواهی ولی فقیه، می تواند به مثابه پاتکی اثربخش در برابر اقدامات تفرقه افکنانه دشمنان و معاندین محسوب شود.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سیدیان معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج(ع) که در مسجد حضرت ولیعصر(عج) پایگاه هوایی مهرآباد برگزار می شد، گفت: ثواب زیارت امام هشتم (ع) بحدی است که پیغمبر مکرم اسلام (ص) درباره آن فرموده اند «پاره‌اي از تن من در زمين خراسان به خاك سپرده مي‌شودكه هيچ دردمندي او را زيارت نمي‌كند، مگر اين‌كه خداوند ناراحتي و غم او را برطرف مي‌كند و هر گناه‌كاري كه او را زيارت كند، خداوند متعال گناهانش را مي‌بخشد»؛ از این رو بر ما شیعیان حضرتش واجب است تا با افزایش معرفت در جهت شناخت بیش از پیش مکارم حضرات معصومین (علیهم السلام) از این سرچشمه جوشان معارف الهی، هرچه بیشتر بهره مند گردیم.

معاون فرهنگی نهاجا در ادامه با اشاره به شفاعت حضرت ثامن الائمه (ع) در سه مقطع حساس، بیان نمود: امام رضا (ع) در حدیثی متواتر خطاب به زائرانشان می فرمایند «هركس مرا با دورى راه زيارت كند و از راه دور به زيارت من آيد در روز قيامت در سه موقف به يارى او خواهم آمد تا او را از ناراحتي هاى آن حال نجات دهم. اول؛ در آن هنگامی كه نامه‏ هاى اعمال پخش مى ‏شود. دوم؛ در آن هنگام كه از صراط مي گذرد. و سوم؛ در آن وقت كه عمل او را بررسى كرده مى ‏سنجند»؛ بنابراین روایت می توان دریافت که پاداش محبین و دوستداران ائمه هدی (علیهم السلام) همواره محفوظ بوده و حضرات معصومین همواره حق ولایت و دوستیشان را به طور کامل و حتی فراتر از آن، ادا خواهند نمود.

وی، ولایتمداری را شرط و لازمه توحید دانست و افزود: امام علی بن موسی (ع) در هنگام عبور از شهر نیشابور فرمود «کلام لا إلهَ إلّا اللّهُ دژ و حصار خدا است؛ پس هر کس به دژ و حصار خداوند داخل شود از عذاب امنیت خواهد یافت، اما این شروطی دارد و من (علی بن موسی الرضا) یکی از آن شرط‌ها هستم» از این کلام می توان استنباط کرد که پیش شرط توحید و یگانگی خداوند متعال، اقرار و باور به امامت و ولایت است و اگر کسی به این پیش شرط معتقد نباشد، از عقوبت الهی، ایمن نخواهد ماند.

حجت الاسلام سیدیان، تمسک به ولایت را تنها راه حل موجود برای حل و فصل مشکلات عنوان کرد و تاکید نمود: دشمن پس از سال ها مبارزه با ملت ایران و شکست در تمامی ابعاد دریافته است که رمز موفقیت و شکست ناپذیری این انقلاب، عمودی به نام ولایت فقیه است و به همین منظور، تمام همت و تلاش خود را بر شبهه آفرینی پیرامون این اصل متعالی معطوف کرده است؛ لذا ولایتمداری و اطاعت از فرامین، اوامر و نواهی ولی فقیه، می توان به مثابه پاتکی اثربخش در برابر اقدامات تفرقه افکنانه دشمنان و معاندین محسوب شود.

گفتنی است در پایان این مراسم و در حضور معاون فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و جمعی از فرماندهان و مسئولان پایگاه هوایی شهید لشکری مهرآباد، ضمن برپایی محفل انس با قرآن، از نفرات برتر مسابقات فرهنگی و قرآنی نهاجا با اهدای هدایا لوح یادبود، تقدیر بعمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ