اخبار نیروی هوایی
1
1398/4/23 يكشنبه مسئول صیانت شرعی ستاد کل نیروهای مسلح در مسجد النبی(ص) نهاجا: سیادت علمی امام هشتم(ع) انکارناپذیر است

مراسم گرامیداشت سالروز میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج (ع) با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و جمعی از فرماندهان و کارکنان پایور و وظیفه، در مسجد النبی (ص) ستاد نهاجا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین رحیمی مسئول صیانت شرعی ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن تبریک و شادباش ولادت حضرت ثامن الائمه (ع)، در مدح اوصاف حضرتش اظهار داشت: یکی از القاب مشهور امام هشتم (ع)، عالم آل محمد (ص) است که نشان از اندیشه لدُنی، عقل خدادادی و سیادت علمی آن حضرت دارد.

مسئول صیانت شرعی ستاد کل نیروهای مسلح، در ادامه اهل بیت (علیهم السلام) را مظهر کامل و مجسم علم و دانش دانست و افزود: امیرالمومنان حضرت علی (ع) در سال های پایانی عمر شریف شان به مردم می فرمود «سلونی قبل ان تفقدونی» یعنی از من بپرسید تا پیش از آنکه مرا از دست بدهید؛ که این روایت نشان از احاطه علمی حضرات معصومین (ع) به تمامی دانش ها دارد.

وی تحدی و به مبارزه طلبیدن اهل بیت (ع) در مسائل علمی را از دیگر نشانه های برتری ایشان عنوان نمود و تاکید کرد: به کرات حادث شده که اهل بیت (ع)، مدعیان و علمای سایر ادیان را به مباحثه و تحدی دعوت می کردند و از همین روست که امام علی (ع) در سخن گهربار دیگری فرموده اند «من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا» به این مفهوم که هرکس کلمه ای به من بیاموزد، مرا بنده خود ساخته است؛ لذا این روایت را می توان در چارچوب استفهامات انکاری بررسی نمود و آن را تحدی آن حضرت در قبال مدعیان زمانشان دانست چراکه هیچکسی یافت نمی شود که بتواند ذره ای بر علم لدُنی و جامع الاطراف امیرالمومنین(ع) بیافزاید که نستجیربالله، آن حضرت را عبد و بنده خودش کند!

حجت الاسلام رحیمی، سیادت علمی امام رضا (ع) در زمان حیات شان را انکارناپذیر دانست و افزود: مناظرات آن حضرت با علمای یهود و نصاری از نمونه های بی نظیر منطق، حکمت و استدلال در تاریخ اسلام محسوب می شود که امام (ع) توانست تمام ایشان را مقهور قدرت علمی و تسلط خویش نماید.

مسئول صیانت شرعی نیروهای مسلح، در خاتمه بیان داشت: یکی از توفیقات الهی در قبال ایرانیان، نعمت بهره مندی از وجود نازنین ثامن الائمه(ع) است که با ورود آن حضرت به ایران و بواسطه محبت به اهل بیت (ع)، بذر تشیع در سرزمین فارس شروع به رشد کرد و اینک آنچنان به درختی تنومند تبدیل شده که تشیع را در هر جای جهان، با نام ایران و ایرانی می شناسند.

بنابراین گزارش در پایان، خادمان حرم مطهر رضوی با حضور در این محفل نورانی، ضمن مولودی خوانی، با نمایش پرچم متبرک گنبد و بارگاه امام هشتم (ع)، فضای معنوی این مراسم را دوچندان نمودند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ