اخبار نیروی هوایی
حاج آقا سیدیان
1397/6/19 دوشنبه ویژه برنامه های دهه اول محرم نیروی هوایی ارتش تشریح شد


معاون فرهنگی و راوبط عمومی نیروی هوایی ارتش ویژه برنامه‌های این نیرو را در دهه اول محرم تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سیدیان معاون فرهنگی و راوبط عمومی نیروی هوایی ارتش ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: محرم، ماه ترویج و اشاعه فرهنگ حسینی است از این رو نیروی هوایی ارتش برنامه های مختلفی را برای کارکنان و خانواده ها پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه مراسم های ماه محرم باید جهت دهنده، اثرگذار و انسان ساز باشد گفت: در حالی که همه ما باید برای باشکوه برگزار شدن مراسم ماه محرم آماده شویم، اما باید مواظب فرهنگ های غلط وارداتی که سعی در تخریب ارزش های محرم دارد، باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدیان اجرای صحیح مراسم عزاداری سالروز شهادت امام حسین(ع) را مهم ارزیابی کرد و افزود: باید تاریخ کربلا به صورت درست برای مردم بیان شود و با استناد به سخنان سیدالشهدا(ع) از شعارها و پیام های خرافه و سطحی دوری گزید و با رعایت این موارد در مسیر گسترش فرهنگ حسینی گام برداشت.

معاون فرهنگی و راوبط عمومی نهاجا بیان داشت: جلسات خوبی در جهت برگزاری بهتر مراسم های ماه محرم انجام شده و در کلیه یگان های نیروی هوایی ارتش هر روز صبح زیارت عاشورا به همراه سخنرانی توسط سخنرانان و کارشناسان مذهبی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: خیمه های متعدد عزاداری و ایستگاه صلواتی توسط جوانان و نوجوانان در این شهرک های مسکونی برپا می شود و هر شب در مساجد و قرارگاه های سربازی مراسم سخنرانی و عزاداری در دهه اول ماه محرم دایر است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدیان در پایان عنوان کرد: به سخنرانان، مبلغین و مداحان تاکید شده است که ضمن تشریح درس های قیام امام حسین (ع)، روح حماسه، دشمن شناسی و نترسیدن از دشمن، توکل به خدا و روح مجاهدت فداکارانه در راه خدا را که از تاکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی است، برای عزاداران و بویژه جوانان تقویت کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ