اخبار نیروی هوایی
هادیان واحدی
1397/6/14 چهارشنبه جانشین فرمانده و معاون هماهنگ کننده جدید نهاجا منصوب شدند

با تصویب امیر سرلشکر موسوی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون هماهنگ‌کننده جدید این نیرو منصوب شدند.

به گزارش روابط‌ عمومی نهاجا، با پیشنهاد امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده و تصویب فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم خلبان حمید واحدی به سمت جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان به سمت معاون هماهنگ کننده این نیرو منصوب شدند.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده طی سخنانی در مراسم تکریم و معارفه جانشین فرمانده و معاون هماهنگ‌کننده قدیم و جدید نیروی هوایی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رئیس عقیدتی سیاسی نهاجا، امیر سرتیپ عبدالکریم بنی‌طرفی رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و دیگر فرماندهان و مسئولین در ستاد نیروی هوایی برگزار شد، خطاب به فرماندهان گفت: این مسئولیتی که بر عهده دارید یک میدان آزمایش بسیار سخت و پرمسئولیت است و ما باید با توکل بر خداوند متعال در این میدان قدم برداریم تا بتوانیم موفق باشیم و این را بدانیم در چه جایگاهی قرار داریم و چه مردان بزرگی در این جایگاه ها بودند.
 

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: ما با یک دشمن قسم خورده روبه‌رو هستیم که در ابعاد مختلف سخت، نیمه سخت و نرم به ما تهاجم کرده و در چنین شرایطی باید با تمام قوا پای کار باشیم و شبانه‌روز تلاش کنیم.

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری همیشگی در مقابل دشمنان یادآور شد: دشمن درصدد این است که با جنگ نرم و تهدیدات نرم نیروی ما را تحلیل ببرد.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه شما فرماندهان رسالت سنگینی بر گردن دارید و باید در این مسیر گام‌های موثر برداریم، اضافه کرد: ما باید تلاش کنیم که نیروی هوایی با جان و دل کار کند و مهمترین عامل در این راه پرهیز از اشرافی‌گری، افزایش بصیرت، مانوس بودن با قرآن، ولایتمداری و توکل به خداوند متعال است.

وی در پایان از زحمات و تلاش های امیر سرتیپ قراباغی معاون هماهنگ کننده سابق نهاجا تقدیر کرد.
 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا با اشاره به آیه "إِنَّما وَلِیكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ یقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ"«مائده: ۵۵» بیان داشت: خداوند در این آیه می فرمایند «ولی شما، تنها خداست و پیامبر او و كسانی كه ایمان آورده‏اند؛ آنها كه نماز را برپا می‏دارند و در حال ركوع، زكات می‏دهند»، آیه می‌گوید كه امر ولایت به معنای سرپرستی بعد از خدا و رسولش به عهده فردی است كه در حال ركوع زكات می‌دهد و نزول این آیه را در شأن امام علی(ع) است.
 

وی در ادامه افزود: این آیه می گوید که انسان های با ایمان کسانی هستند که دائما نماز می خوانند و انفاق می کنند، پس هرکسی که دارای این اوصاف باشد، ولی و سرپرست است و ما باید در تمامی امور خود، خدا را در نظر بگیریم.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا با تبریک و ابراز خرسندی از انتصاب صورت گرفته گفت: امیر سرتیپ خلبان قرا باغی در این مدت همکاری خوبی در خصوص کارهای فرهنگی با ما داشتند و در جلساتی که در مورد طرح های مصباح انجام می گرفت با جدیت و با انگیزه پی گیری می کردند.

گفتنی است امیر سرتیپ دوم خلبان واحدی جانشین نیروی هوایی ارتش پیش از این مسئولیت هایی همچون ، جانشین بازرسی و ایمنی نهاجا، فرماندهی پایگاه شهید فکوری تبریز، و معاونت بازرسی ارتش را بر عهده داشته است. امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان نیز مسئولیت هایی همچون جانشینی پایگاه نوژه، فرماندهی پایگاه شهید یاسینی و فرماندهی دانشگاه شهید ستاری را در کارنامه خود دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ