اخبار نیروی هوایی
اختتامیه قران
1397/6/14 چهارشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسنی؛ اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده های کارکنان آجا برگزار شد


مراسم اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش های هوایی شهید خضرائی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، مراسم اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده های کارکنان آجا با حضور حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و حجت الاسلام و المسلمین صنعت پور رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد آجا در سالن همایش 19بهمن مرکز آموزش های هوایی شهید خضرائی انجام شد.
 

حجت‌الاسلام ماندگاری در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل، همسران و فرزندان آجا گفت: دردی در جامعه به نام نارضایتی وجود دارد که این نارضایتی عمومی در همه اقشار و صنف‌ها است که اگر این نارضایتی با ناامیدی همراه شود، به تهدید تبدیل می‌شود و این تهدید همه خانواده‌ها و نظام جمهوری اسلامی را درگیر می‌کند.

این مفسر قرآن ادامه داد: در زمان جنگ و اسارت نارضایتی بود اما اسرا با توکل و امیدواری در اسارت به حافظ و قاری قرآن تبدیل شدند، یعنی توانستند با امیدواری تهدید را به فرصتی برای قرآنی شدن تبدیل کنند. امام(ره) در آن زمان مردم را به پیروزی و نصرت امیدوار می‌کرد.

وی اظهار کرد: با استفاده از داروخانه قرآن می‌توانیم درد نا‌امیدی امروز جامعه را درمان کنیم. درواقع با سه رهنمود از قرآن می‌توان ناامیدی را به امید تبدیل کرد. اولین رهنمود این است که انسانی که چاره دارد، حق ناامید شدن ندارد و خداوند برای مردم چاره‌های بسیاری آورده است. اسلام، قرآن و ولایت چاره‌های هستند که با کمک آن‌ها اجازه ناامید شدن نداریم.
 

این کارشناس مذهبی خانواده افزود: تمسک به قرآن، عترت و ولایت اولین چاره ناامیدی است که اگر قرار است قرآن و عترت چاره ما باشد، باید شش قدم برداشت. ابتدا باید قرآن را باور کنیم و به این کتاب آسمانی شک نکنیم، تلاوت قرآن، تدبر در قرآن، عمل به قرآن، توصیه قرآن به دیگران و دفاع از قرآن شش چاره قرآنی تبدیل ناامیدی به امیدواری است. حال اگر کسی بپرسد چگونه با این شش راه می‌توانیم مشکل اقتصادی روز را حل کنیم؟، با کمک از تدبر در قرآن کریم در دو جمله این سؤال را پاسخ می‌دهیم که حرام نخورید، حلال را هم تنها نخورید که اگر به این دو جمله توجه شود، مشکل اقتصادی نیز حل می‌شود.

وی در تفسیر این دو جمله گفت: اگر در خانواده یاد بگیریم که حلال بخوریم، زمانی هم که مسئولیت به دست بگیریم، حلال می‌خوریم و با حرام‌خواران نیز مقابله خواهیم کرد و اگر انفاق و صدقه بدهیم، دیگر فقیری در جامعه باقی نخواهد ماند.

این مفسر قرآن در رابطه با ویژگی‌های خانواده قرآنی تصریح کرد: خانواده قرآنی، خانواده‌ای است که مردهای آن داری محبت، عدالت، گذشت و سخاوت و خانم‌های آن صالح، مطیع همسر و حافظ آبروی مردانشان باشند و فرزندان نیز ادب، احترام و اطاعت را نسبت به خانواده داشته باشند.

ماندگاری افزود: دومین عاملی که ناامیدی را به امیدواری تبدیل می‌کند، پشتیبان است، توکل و توسل دو پشتیبانی است که قرآن برای ما گذاشته است.

آینده روشن سومین عاملی که ناامیدی را به امیدواری تبدیل می‌کند.
 

این معلم قرآن بیان کرد: سومین عاملی که ناامیدی را به امیدواری تبدیل می‌کند، آینده روشن است و کسی که آینده روشنی دارد، حق ناامیدی ندارد و قرآن آینده روشنی را برای ما تعیین کرده است.

وی در پایان سخنان خود گفت: لذا به دلیل اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی چاره‌اش قرآن و عترت، پشتیبانش توکل و توسل و آینده و چشم‌اندازش ظهور است، هیچ‌گاه در جامعه اسلامی ناامیدی نخواهیم نداشت.

گفتنی است این دوره از مسابقات از روزیکشنبه، ۱۱ شهریورماه به مدت سه روز با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت‌کننده در دو بخش بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان در رشته‌های حفظ ۱ جزء، حفظ ۳ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۲۵ جزء، قرائت ترتیل و مفاهیم سطح یک، مفاهیم سطح دو، ویژه بانوان شاغل و قرائت ترتیل همسران، مفاهیم فرزندان و همسران در سطح یک، مفاهیم همسران سطح دو و حفظ ۱، ۳، ۱۵، ۲۰، و ۳۰ جزء ویژه فرزندان بالا ۱۵ سال و زیر ۱۵ سال و همچنین قرائت و ترتیل برگزار شد.

در پایان از نفرات برتر این دوره از مسابقات تجلیل به عمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ