اخبار نیروی هوایی
مهنا
1397/6/13 سه‌شنبه با حضور امیرلشکری؛ مراسم تجلیل از هنرمندان نمایش مهنا برگزار شد


مراسم تجلیل از هنرمندان نمایش مهنا با حضور مسئولین لشکری و کشوری استان فارس در تالار پارس پایگاه هوایی شهید دوران شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان اسماعیل لشکری فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران در جمع هنرمندان نمایش مهنا با اشاره به اینکه شهید دوران یکی از افتخارات ارتش است گفت: این شهید والا مقام به عنوان یکی از قهرمانان ایران زمین در کنار دیگر قهرمانان وطن مثل ستاره ای روشن می درخشد و من خوشحالم که زندگی نامه شهید دوران به صورت تئاتر تولید شد و به مدت 3 سال به روی صحنه مانده است .

وی افزود: مردم شهدا و خانواده شهدا را دوست دارند و به همین خاطر خواهان تولیدات هنری در زمینه شهدا هستند.

در ادامه محمد کرم اللهی مدیر کل حوزه هنری استان فارس بیان داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دوران دفاع مقدس گنجینه ای است که برای دوهزار سال آینده هم قابل استفاده است.

وی اظهار داشت: من به داشتن گروهی مثل مهنا که با اقتدار و تحمل سختیها در مقابل مشکلات تئاتری مقاومت کردند و توانستند 10 هزار مخاطب را با شهید دوران آشنا کنند افتخار می کنم.

سرهنگ گرامی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس گفت: درسهایی در زندگی شهید دوران نهفته است که برای همه نسلها عزت آفرین است، شجاعت همراه با شهادت طلبی برای حفظ کیان مملکت بدون هیچ چشم داشتی از ویژگی های بارز این شهید بزرگوار بود که مسئولین باید از سیره این قهرمان درس بگیرند.

وی ادامه داد: ما برای اینکه نبض جریان مهنا ادامه پیدا کند نمایشنامه مهنا را به صورت کتاب منتشر خواهیم کرد تا مورد استفاده کلیه گروههای تئاتری در کشور قرار گیرد.

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر از هنرمندان نمایش مهنا به پاس کسب مقام اول در جشنواره سراسری تئاتر ارتش قدردانی شد.  

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ