اخبار نیروی هوایی
1
1397/3/14 دوشنبه در جوار حرم مطهر امام خمینی انجام شد؛ معاینه بیش از 450 نفر توسط پزشکان نیروی هوایی ارتش

 سامانه پزشکی ارتش که بمناسبت سالروز رحلت جانگداز امام خمینی(ره) و با محوریت اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش در جوار حرم مطهر مستقر شده است بیش از 450 نفر را معاینه کردند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، دکتر قربانعلی عقیقی مسئول طب رزم نيروی هوایی ارتش در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش با اعلام خبر فوق گفت: همزمان با ایام بیست و نهمین سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، سامانه های سیار پزشکی و درمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران با محوریت اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش، در ضلع شمال شرقی حرم مطهر امام خمینی (ره) مستقر شده و به ارائه خدمات رایگان پزشکی می پردازند.

وی افزود: در این طرح، 60حدود  نفر از کادر درمانی اعم از دو پزشک متخصص طب اورژانس،  یک پزشک جراحی عمومی،  یک پزشک متخصص بیهوشی به همراه 2 تکنیسین اتاق عمل، 4 پزشک عمومی(آقا و خانم)، 6 پرستار به همراه سایر دست اندرکاران به ارائه خدمات درمانی می پردازند.

عقیقی اضافه کرد: 4 تخته چادر مجهز صحرایی، 2 دستگاه اتوبوس اتاق عمل، 4 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه کانکس زیستی، 1 یک دستگاه خودرو پست امداد، یک واحد داروخانه سیار و یک واحد اتاق بیهوشی از سامانه های همراه این کادر درمانی است.

وی گفت: تاکنون بیش از 450 نفر برای معاینه به کادر درمانی نهاجا مراجعه کرده اند که البته این آمار با توجه به کثرت مراجعات تا پایان روز به مراتب افزایش خواهد یافت. همچنین یک مورد ارتوپدی نیز به بیمارستان هفت تیر تهران اعزام شده است.

مسئول طب رزم نيروی هوایی ارتش با بیان اینکه کلیه خدمات پزشکی بصورت رایگان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این سامانه پزشکی تا پایان روز 15 خرداد  در این محل حضور داشته و به ارائه خدمات پزشکی خواهند پرداخت.

 

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ