اخبار نیروی هوایی
سرهنگ عسکری
1397/2/26 چهارشنبه جانشین اداره عقیدتی سیاسی نهاجا: جنگ امروز، جنگ نرم افزاری و فضای مجازی است


سرهنگ احمد عسکری گفت: جنگ امروز، جنگ نرم افزاری و فضای مجازی است و مقابله با این جنگ ها، آموزش های عقیدتی سیاسی را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، سرهنگ احمد عسکری جانشین و معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش در جمع فرماندهان و مسئولین آموزش گفت: آموزش باید باعث تغییر رفتار و نگرش در افراد شود و قطعا این تغییرات باید در رفتار افراد محسوس باشد.

وی در ادامه با اشاره به سخن پیامبر اکرم(ص) که می فرمایند "معلمی شغل انبیاست" افزود: کسی که معلم است باید عاشق باشد تا بتواند به شاگردان خود عشق بورزد و اگر عشق نباشد قطعا آن تاثیرگذاری رفتاری و گفتاری خوب را نخواهد داشت.

سرهنگ عسکری با بیان این که کار معلم بسیار ارزشمند است، گفت: کار معلم را نمیتوان ارزش مادی قائل شد چرا که شما با کلامی، گفتاری، حدیثی و یا روایتی در فکر و ذهن فرد تحول ایجاد می کنید و نگرش او را تغییر می دهید و در نهایت رفتار او در اجتماع، محل کار و خانه تغییر می کند.

جانشین اداره عقیدتی سیاسی نهاجا شغل معلمی را حساس دانست و بیان داشت: تحول ذهنی که منجر به تحرک فکری و جسمی می شود به وسیله شما انجام میگیرد، پس شما معلمین و مسئولین آموزش خیلی مسئولیت سنگین و مهمی دارید.

وی با تاکید بر اینکه عقیدتی سیاسی جایگاه بسیار مهمی دارد، به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) تشکیلات عقیدتی سیاسی را آبروی اسلام می داند و این یعنی آبروی اسلام در گروی آموزش های عقیدتی است.

سرهنگ عسکری بیان داشت: اگر خدایی نکرده آموزش های ما تاثیر خوبی نداشته باشد قطعا مردم به سازمان، اداره و نیروهای ما نگرش مثبتی نخواهند داشت و با نوجه به اینکه جنگ امروز، جنگ نرم افزاری و فضای مجازی است مقابله با این جنگ ها، آموزش های عقیدتی سیاسی را می طلبد.

معاون هماهنگ کننده اداره عقیدتی سیاسی نهاجا عنوان کرد: معصومین از ما توقع دارند که سخنی که می گوییم نشانگر عمل نیکی باشد که کرده ایم و عملی که انجام می دهیم نشانگر سخن نیکی باشد که گفته ایم .

وی افزود: سخن ما با عمل ما باید تطبیق داشته باشد و حضرت آیت الله بروجردی فرمودند: اخلاص در عمل داشته باشید که خداوند نسبت به اعمال ما عالم، بصیر و بسیار نکته سنج است.

سرهنگ عسکری در ادامه به ویژگی های یک استاد عقیدتی سیاسی اشاره کرد و گفت: یک استاد باید منش الگویی، منش نظارتی، منش هدایتی، منش اخلاقی و منش رفتاری داشته باشد تا بتواند مجوز تدریس برای دروس عقیدتی سیاسی را کسب کند.

وی در پایان گفت: ما موظفیم صراحت در عقیده، قاطعیت در موضع و تسامح در رفتار داشته باشیم و اگر تحلیلی می کنیم و بحثی انجام می دهیم باید نگاه به گذشته، حال و آینده داشته باشیم که مخاطب ما چه نیازی دارد و بعد از نیازسنجی، برنامه ریزی کنیم و بعد هدف های بلند مدت و کوتاه مدت را ترسیم کنیم و در آخر نیروهای خود را عزتمند تربیت کنیم که این عزتمندی باعث نفوذ ناپذیر شدن نیروهای ما می شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ