اخبار نیروی هوایی
طرح مردمیاری
1397/2/25 سه‌شنبه رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نهاجا: چهاردهمین مرحله طرح مردم یاری در منطقه عمومی بیرجند برگزار شد

چهاردهمین مرحله طرح مردم یاری مجتمع پزشکی نهاجا در منطقه عمومی بیرجند (خوسف، ماژان، خور) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، تیم پزشکی مردم یاری مجتمع پزشکی نهاجا در قالب سفیران سلامت14 به مدت 4 روز در منطقه عمومی بیرجند (خوسف، ماژان، خور) استقرار پیدا کردند.

امیر سرتیپ دوم دکتر نصوحی رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نهاجا در خصوص این طرح گفت: این طرح با هدف خدمت رسانی به مردم و آمادگی جهت شرایط بحرانی برای اولین بار در استان خراسان جنوبی در منطقه عمومی بیرجند برگزار شد.

دکتر عقیقی مسئول طب رزم اداره بهداشت، امداد و درمان نهاجا با بیان اینکه روزانه بالغ بر 1300 بیمار در این طرح تحت پوشش ویزیت رایگان قرار رگفتند اظهار داشت: داروهای نسخه شده توسط پزشکان نیز به صورت رایگان در اختیار مراجعین قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: در این طرح متخصصین چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراح عمومی، رادیولوژی، دندانپزشکی، طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، پوست، داخلی، مامایی و پزشک عمومی حضور داشتند و گروه های بهداشت محیط، آزمایشگاهی، طب پیشگیری، مشاوره و روان شناس و دام پزشک این تیم را همراهی کردند.

دکتر عقیقی در پایان در خصوص اقدامات قبل از اعزام به منطقه گفت: تشکیل جلسه طرح مردمیاری با شرکت کلیه مسئولین ذیربط، دریافت تدابیر و دستورات لازم جهت چگونگی اعزام  تیم به منطقه، تهیه پیوست آمادی طرح مردم یاری، نیاز سنجی در مورد نوع بیماری های شایع در منطقه، آماده نمودن تجهیزات وداروهای مورد نیاز بر اساس نیاز سنجی انجام شده، کنترل کلیه تجهیزات به منظور حصول اطمینان از آماده بکار بودن آنها قبل از اعزام، ابلاغ امریه های لازم به مبادی ذیربط جهت اعزام  پزشکان، کارشناسان، تجهیزات، داروهای مورد نیاز و ... ، هماهنگی با کلیه مبادی ذیربط آمادی،تامین حفاظت فیزیکی،پشتیبانی و...در خصوص حسن اجرای طرح مردم یاری از جمله فعالیت های قبل از اعزام به منطقه بود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ