اخبار نیروی هوایی
دکتر مینایی
1397/2/24 دوشنبه دکتر مینایی: افزایش کیفیت تولیدات؛ راهکاری مهم برای حمایت از کالای ایرانی


کارشناس مسایل اقتصادی گفت: با افزایش کیفیت تولیدات داخلی، خریداران تمایل بیشتری نسبت به خرید کالاهای ایرانی خواهند داشت و همین امر باعث حمایت از کالای ملی است.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، دکتر مینایی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در جمع کارکنان نیروی هوایی ارتش به موضوع اقنصاد مقاومتی با محوریت حمایت از کالای ایرانی پرداخت و گفت: با افزایش کیفیت تولیدات داخلی، خریداران تمایل بیشتری نسبت به خرید کالاهای ایرانی خواهند داشت و همین امر باعث حمایت از کالای ملی است.

وی در ادامه افزود: امور اقتصادی و معیشت مردم از مهمترین، راهبردی ترین، تعیین کننده ترین عرصه برای موفقیت و یا عدم موفقیت یک حکومت و نظام سیاسی تلقی می شود و برخورداری از یک اقتصاد مستحکم، سالم و پویا نیاز اصلی یک نظام سیاسی برای پیشبرد اهداف خود است.

دکتر مینایی گفت: کشور ما در طول 40 سال اخیر با بحران ها و حجمه های امنیتی سیاسی، تجاوز مستقیم نظامی، حصرها و تحریم های اقتصادی با رژیم های مختلف، عملیات های فرهنگی و رسانه ای، جنگ دیپلماسی رو به رو بود و در جدید ترین آن آمریکا از برجام خارج شد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: وقتی ما کالای ایرانی استفاده می کنیم طبیعی است که سطح اشتغال در کشورمان افزایش خواهد یافت و تنها راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخل است تا مادامی که تولید داخل با بحران مواجه است راه به جایی نخواهیم برد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین ضمانت برای این است که اقتصادمان را در برابر فشارها و تهاجم‌های خارجی حفظ کنیم و در عین حال بتوانیم به یک فرم ایده آل برسیم.

این استاد دانشگاه اقتصاد مقاومتی را برگرفته از یک اقتصاد اسلامی دانست و بیان داشت: چنین اقتصادی می‌تواند در برابر هجمه وارد شده دشمنان این نظام مقاومت کند.

دکتر مینایی عنوان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به توانای های بالقوه  موجود توجه کرد، در این صورت تحریم‌ها هم علیه کشور بی‌اثر خواهند شد.

وی مشارکت و آگاهی مردم را از مهمترین عوامل پیشرفت اقتصادی دانست و بیان داشت: حمایت از کالای ایران یقینا حمایت عمومی مردم را هم طلب می کند و به واقع مردم نقش محوری در تحقق شعار سال دارند لذا مردم باید خرید کالاهای داخلی را در اولویت قرار دهند تا رونق به بخش تولید کشور بازگردد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ