اخبار نیروی هوایی
سرهنگ مصطفوی
1396/12/14 دوشنبه فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند: پایگاه هوایی شهید حسینی پتانسیلی کارآمد برای تولید امنیت شرق کشور/ آماده مقابله با هر دشمنی هستیم
سرهنگ مصطفوی گفت: پایگاه هوایی شهید حسینی، یکی از پتانسیل های کارآمد برای تولید امنیت شرق کشور است که با استقرار هواپیماهای شکاری،بمب افکن و خلبان به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با هر دشمنی را دارد
.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، سرهنگ خلبان حمید مصطفوی فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند در مراسم جشن پایان سال کارکنان نیروی هوایی و خانواده های آنان،اظهار کرد:پیوند نیروی هوایی با ولایت،امری ناگسستنی است و آمادگی امروز ما نیز نشات گرفته از همین امرمهم است.
وی با اشاره به این که امروزه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حتی اجازه نگاه خصمانه به متجاوزان را نمی دهند،تصریح کرد:خوشبختانه آمادگی لازم در مواجهه با هرگونه دست اندازی متخاصمان وجود دارد. 
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند با بیان این که نیروی هوایی پیش قراول نیروهای مسلح در راستای پیوستن به امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی است،خاطرنشان کرد:نیروی هوایی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون در زمینه های مختلفی نظیر دفاع مقدس به خوبی درخشید و ضربات سهمگینی را به بدخواهان نظام وارد کرد.
سرهنگ مصطفوی یادآور شد:نیروی هوایی با تکیه بر تجربیات هشت سال دفاع مقدس و همچنین برخورداری از نیروی انسانی کارآمد و متعهد،در بهترین شرایط به لحاظ روحی و رزمی قرار دارد و آماده هرگونه پاسخگویی به دشمنان است.
وی اضافه کرد: پایگاه هوایی شهید حسینی، یکی از پتانسیل های کارآمد برای تولید امنیت شرق کشور است که با استقرار هواپیماهای شکاری،بمب افکن و خلبان به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با هر دشمنی را دارد.
 فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند ابراز کرد:نیروی هوایی جمهوری اسلامی بعد از انتزاع پدافند که بخشی از نیروی هوایی بود در سال 87 تشکیل شد.
سرهنگ مصطفوی ادامه داد:با توجه به تهدیداتی که از شرق متوجه کشورمان بود،پس از تدابیر ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب،در راستای تقویت بنیه دفاعی ارتش،پایگاه شکاری شهید حسینی در منطقه خور شهرستان خوسف،به شکل منتزع از پدافند جدا شد.
وی با بیان این که این پایگاه در بحث تجهیزات و تسلیحات و همچنین بعد نیروی انسانی توسعه یافته است،خاطرنشان کرد:پایگاه مذکور به عنوان پایگاه شکاری فعال و عملیاتی در شرق کشور با همپوشانی با پایگاه چابهار و اصفهان سهم بسیار موثری در تامین امنیت آسمان عهده دار است. 
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند ضمن اشاره به نقش موثر نیروی هوایی در مراحل مختلف انقلاب اسلامی،عنوان کرد:آنچه مسلم است آن است که هیچ کدام از عملیات های دوران دفاع مقدس در کشور به نتیجه نرسید مگر این که یک بخش عمده ای از دفاع بر عهده نیروی هوایی بود که به آن افتخار می کنیم.
سرهنگ مصطفوی ادامه داد:بعد از جنگ تحمیلی هم ساخت و تولید هواپیمای شکاری از جمله موضوعاتی بود که در دستور کار قرار گرفت و امروز به دست متخصصان داخلی ساخته شد و در پایگاه هوایی خورد مورد استفاده قرار می گیرد.
وی مطرح کرد:تقدیم پنج شهید خلبان از استان خراسان جنوبی در دوران جنگ تحمیلی از افتخارات نیروی هوایی بوده است.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند با اشاره به جشن ویژه کارکنان نیروی هوایی و خانواده های آنان که همه ساله برگزار می شود،اظهار داشت:این جشن با هدف قدردانی و تجلیل ازهمکاران و بویژه خانواده این عزیزان برگزار می شود.
سرهنگ مصطفوی ادامه داد:اگر کارکنان نیروی هوایی موفقیتی کسب می کنند و در انجام وظایف شان افتخاری پیدا می کنند،به برکت تلاش خانواده های آنان و خصوصا همسران بوده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ