اخبار نیروی هوایی
رونمایی
1396/11/18 چهارشنبه در آستانه روز نیروی هوایی ارتش؛ سه اثر هنری با موضوع «نیروی هوایی ارتش» رونمایی شد
بازی رایانه‌ای «حمله به اچ 3»، مستند 7 قسمتی «نبرد فانتوم‌ها» و سرود «راه خورشید» با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در ستاد نهاجا رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی نهاجا،بازی رایانه‌ای «حمله به اچ 3»، مستند 7 قسمتی «نبرد فانتوم‌ها» و سرود «راه خورشید» صبح امروز (چهارشنبه 18 بهمن) رونمایی شد.
در مراسم رونمایی از این آثار هنری و فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین احمد جلیلی‌صفت جانشین رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) حجت الاسلام و المسلمین قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی و جمعی از فرماندهان و مسئولین حضور داشتند.
کامیار محبوبیان رییس انستیتو ملی بازی‌سازی کشور در این مراسم گفت: در سال 94، 23 میلیون نفر بازیگر رایانه‌ای (گیمر) داشتیم که این آمار در سال آینده به حدود 40 میلیون نفر می‌رسد، یعنی در حدود نیمی از جمعیت کشور بازیگر رایانه‌ای (گیمر) خواهند شد و چون این بازی‌ها به نوعی بازی تعاملی محسوب می‌شوند، به یکی از شاخص‌ترین رسانه‌ها تبدیل خواهد شد.

 

وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای که نیروی هوایی ارتش آن را تولید کرده برگرفته از حوادث غرورانگیز و تاریخی است، از سوی دیگر چون در ساخت این بازی‌های رایانه‌ای از تخصص سربازان استفاده شده است که دوره خدمت خود را در این نیرو سپری می کنند، می‌تواند الگویی برای استفاده از سربازان متخصص در نیروهای مسلح باشد
.
همچنین سالار بی‌باک کارگردان مستند «نبرد فانتوم‌ها» نیز در این مراسم بیان داشت: در سال 79 اثری را درباره خلبانان نیروی هوایی ارتش تولید کردیم که با استقبال بسیاری در داخل و خارج کشور روبرو شد که اکنون نیز در حال تولید یک مستند درباره خلبانان جنگنده‌های نیروی هوایی در دفاع مقدس هستیم.

 

وی ادامه داد: فرمانده محترم و کارکنان نیروی هوایی در این راه همکاری بسیار خوبی با ما داشتند؛ لذا امیدواریم بتوانیم از گنج رشادت‌های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس رونمایی و جانفشانی‌ها و دلیرمردی‌های خلبانان نهاجا را به جوانان معرفی کنیم
.
بی‌باک خاطرنشان کرد: به نظر من اکنون زمان بسیار مناسبی برای فعالیت ارتش در فضای مجازی و بازتاب اقدامات نیروی هوایی ارتش در این فضا است.
گفتنی است «سرود راه خورشید» به خوانندگی وحید تاج، آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد است که شعر آن را سرهنگ دوم مهدی خادمیان از کارکنان نهاجا سروده است.


 

در پایان از دست اندرکاران این سه اثر فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ