اخبار نیروی هوایی
دکتر اکرمی نیا
1396/10/9 شنبه امیر اکرمی نیا: فتنه 88 ریشه های عمیقی داشت/ حماسه 9 دی آبی بر آتش فتنه بود

معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت:فتنه سال 88 ریشه های عمیقی داشت و برنامه ریزی دقیقی از سوی دشمنان نظام اسلامی برای اجرای آن صورت گرفته بود.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم اکرمی نیا معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم گرامیداشت 9 دی که صبح امروز با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان قراباغی معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی و دیگر فرماندهان و مسئولین در مسجدالنبی(ص) ستاد این نیرو برگزار شد گفت: تحلیل تقلیل گرایانه است اگر فتنه 88 را ناشی از اختلاف دو فرد یا دو جناح سیاسی در نظر بگیریم بلکه در جریان آن فتنه سال 88 دو جریان داخلی و خارجی برنامه ریزی های دقیقی انجام داده بودند.
وی اضافه کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران رویکرد دشمنان برای مقابله با قدرت نظام اسلامی، مبارزه در جبهه جنگ نرم بود ولی دیدیم فتنه 88 یکی از معدود زمان هایی بود که این جنگ به عرصه عمل و مقابله میدانی کشیده شد.
معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ریشه اصلی اغتشاش های آن دوران را عوامل خارجی دانسته و افزود: در جریان جنگ سرد و در جریان مسابقه تسلیحاتی ایالات متحده و اتحاد جمایر شوروی، کمیته ای شامل استراتژیست های امریکایی ها با نام "کمیته خطرجاری" گرد هم آمده و طرح دلتا را برای فروپاشی شوروی طراحی کردند.
وی ادامه داد: راهبردهای طرح دلتا شامل، مهار شوروی، نبرد رسانه ای و نافرمانی مدنی بود که این استراتژی سه وجهی تاثیر عمیقی بر روند فروپاشی شوروی داشت و یکی از دلایل اصلی و موثر فروپاشی این کشور به شمار می رود.
دکتر اکرمی نیا اظهار داشت: پس از پیروزی های ایران اسلامی در عرصه های مختلف، امریکایی ها برای مقابله با قدرت روزافزون کشور ما به فکر استفاده از تجربیات قدیمی خود افتادند و کمیته خطر آنها این فتنه را در سال 88 و سه سال قبل از وقوع، طراحی کردند.
وی با اشاره به مدارک افشا  شده نقش آمریکا در فتنه 88گفت: تأسیس و به کارگیری شبکه تلویزیون بی بی سی، پنج ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری یکی از راهکار های آمریکا بود که در دوران اوج اغتشاشات و فتنه به اتاق جنگ دشمن تبدیل شده بود و کوچکترین اتفاقات آن روزها را منتشر می کرد.
معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: امریکایی ها  حتی تعمیرات اساسی روی شبکه اجتماعی توئیتر را که قرار بود در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 انجام شود را برای نقش آفرینی در هدایت جریان فتنه به زمان دیگری موکول کردند تا از همه پتانسیل های ممکن در این زمینه استفاده کنند.
وی به پیامدهای  فتنه در اوضاع سیاسی کشور  اشاره کرد و اظهار داشت: وقوع جریان فتنه فشارها را بر ایران اسلامی افزایش داد به طوری که قبل این جریانات رئیس جمهور امریکا در نامه ای به رهبر معظم انقلاب بر نقش مهم ایران در حل بحران های منطقه تأکید کرده بود ولی بعد از آن، لحن آنان تغییر جدی پیدا کرد.
امیر اکرمی نیا با بیان این که فتنه 88 فرصت طلایی مشارکت 85 درصدی را کم رنگ و موجب امیدواری دشمن شد اضافه کرد: بعد از وقوع فتنه، قطعنامه 1929 علیه ایران تنظیم و همچنین بحث هایی راجع به حمله نظامی به ایران، تحریم فروش بنزین و فشارهاو تحریم های مختلف در خصوص مسائل هسته ای مطرح شد.
وی راهپیمایی 9 دی مردم ایران را آبی بر آتش فتنه دانسته و گفت:مردم با بصیرت  انقلابی ایران اسلامی با حضور به موقع خود در راهپیمایی 9 دی ماه سال 1388، دشمن را مایوس و طومار فتنه و فتنه گران را در هم پیجیدند و امروز هم این مردم شریف علیرغم برخی مشکلات همواره پای نظام ایستاده اند.
معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش  با اشاره به برخی ناکامی های دشمنان در منطقه خاطر نشان کرد:خوشبختانه امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار است و موقعیت کشورمان در تمامی عرصه های ممتاز است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ