اخبـار نهاجا
امیر سرتیپ دوم زال‌بیگی:
نقش نیروی هوایی در آزادسازی خرمشهر انکارناپذیر است


فرمانده پایگاه هوایی شهید لشکری مهرآباد گفت: نیروی هوایی ارتش با اعزام هواپیماهای اف4 و همچنین بمباران های وسیع مواضع دشمن، نقش مهمی در عملیات غرورآفرین بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر ایفا کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ امیر سرتیپ خلبان محمد زال‌بیگی فرمانده پایگاه شکاری شهید لشکری مهرآباد با حضور در جمع فرماندهان، کارکنان پایور و وظیفه این پایگاه بمناسبت ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سالروز حماسه غرورآفرین آزادسازی خرمشهر، گفت: نقش نیروی هوایی الهی را در به ثمر رساندن عملیات بیت المقدس و ازادسازی خرمشهر، انکار ناپذیر است.

امیر زال‌بیگی تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش در سال 61 با اعزام هواپیماهای اف4 و همچنین بمباران‌های وسیع مواضع دشمن، نقش مهمی را در به نتیجه رساندن عملیات بیت المقدس و ازادسازی خرمشهر غرورآفرین ایفا نمود.

وی در ادامه با اشاره به این که در عملیات بیت المقدس ۲۴۹۴ سورتی پرواز ترابری توسط هواپیماهای سی 130، هواپیمای ۷۰۷، هواپیمای ۷۴۷ و هواپیمایی f۲۷ انجام شد گفت: جابجایی بیش از ۱۰ هزار مجروح و انتقال نیروهای جدید و مهمات به خرمشهر توسط این هواپیماها صورت می گرفت.

امیر زال بیگی با بیان اینکه ۵۵ فروند از هواپیماهای دشمن توسط هواپیماهای شکاری ما ساقط شدند تصریح کرد: در عملیات بیت المقدس با عنایت خداوند متعال توانستیم با همکاری دیگر نیروهای نظامی برابر اوامر فرماندهی کل قوا حضرت امام خمینی(ره) خرمشهر را از دست دشمنان آزاد کنیم که در این خصوص امام (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

گفتنی است در این مراسم معنوی، حاضرین با شرکت در محفل انس با قرآن کریم، به روخوانی آیاتی از کلام الله مجید در ماه مبارک رمضان نیز پرداختند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 87