اخبـار نهاجا
آیت الله سیداحمد خاتمی در جمع دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری:
جایگاه عقیدتی سیاسی در درون نیروهای مسلح، بسیار ارزشمند است


آیت الله خاتمی در دیدار با دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری اظهار داشت: نقش و اهمیت نهاد عقیدتی سیاسی در درون نیروهای مسلح بر کسی پوشیده نیست چراکه فعالیت های عقیدتی سیاسی برکات زیادی داشته است.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با فرماندهان و دانشجویان دانشگاه شهید ستاری نهاجا ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، گفت: یکی از تفاوت‌های اساسی نیروهای مسلح نظام اسلامی با سایر نظام‌های غیراسلامی آموزه‌های دینی برای کارکنان نظامی است؛ به همان اندازه که جهاد در راه علم و فناوری ارزشمند است باید به دنبال آموزهای دینی بود و روحیه ایثارگری و شجاعت و جهاد در راه خدا در نیروهای مسلح تقویت کرد که این مهم از وظایف عقیدتی سیاسی هاست. از همین رو جایگاه عقیدتی سیاسی درون نیروهای مسلح بسیار ارزشمند است. نقش و اهمیت  نهاد عقیدتی سیاسی بر کسی پوشیده نیست بطوری که اگر امروز عقیدتی سیاسی نبود با مشکلات زیادی مواجه بودیم چون انقلاب ما یک انقلاب دینی و ایدئولوژیک بود و بحمدالله امروز نیروهای مسلح ما در تراز جمهوری اسلامی است و مایه فخر و غرور ملی هستند.

اما جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به مشکلات داخلی افزود: منشأ این گرانی‌های افسارگسیخته ناقص عمل کردن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده است. سال‌های سال است که رهبری در خصوص مصرف کالای ایرانی، اقتصاد غیرنفتی، تولید ملی، حمایت از کالا و کارگر ایرانی صحبت کردند و دستورات لازم را ابلاغ فرموده اند. در عین حال مسئولان در تلاشند و توانستند تا حدودی جلوی این بی‌نظمی اقتصادی را در این چند روزه اخیر  بگیرند.

گفتنی است این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان هادیان معاون هماهنگ کننده نهاجا و حجت الاسلام و المسلمین سیدیان معاون فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی برگزار شد، دانشجویان در جلسه پرسش و پاسخ با سخنران مدعو نیز حضور یافتند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 65