اخبـار نهاجا
جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
نتیجه ایمان بدون آگاهی، ظهور خوارج است


در راستای طرح مصباح 4 جلسه سخنرانی اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جلیلی صفت در جمع آحاد کارکنان فرهنگی و پایور دانشگاه هوایی شهید ستاری نهاجا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جلیلی صفت جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: در جدال همیشگی بین عقل و هوای نفسانی اگر هوای نفسانی، عقلانیت را از کار بیاندازد و ارزش های انسانی را ساقط نماید، انسانیت از بین می رود و چوب حراج به سرمایه وجودی انسان می زند.

حجت الاسلام والمسلمین جلیلی صفت در ادامه گفت: تحصیل علم و معنویت نیازمند تلاش و همت مضاعف است. همان تلاشی را که برای تحصیل علم دارید برای کسب ایمان و معرفت هم داشته باشید؛ چرا که اگر بین  این دو جدایی بیافتند بسیار خسارت بار خواهد بود زیرا علم و ایمان لازم و ملزوم یکدیگرند و ایمان بدون علم و آگاهی، نتیجه اش ظهور خوارج است.

وی افزود: خروجی این دانشگاه باید نظامیانی دانشمند و با ایمان، بصیر و شجاع باشد زیرا کسی که برای خدا کار کند، خدا به او جایگاه و عزت ابدی خواهد داد.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان گفت: با تمام وجود خودتان را قرآنی کنید جانتان و زندگی تان را و تمام ابعاد درونی و بیرونی وجودتان را قرآنی کنید. کسی که فقط و فقط از خدا بترسد به وظایف نیکو عمل می کند و اگر کسی به نماز اول وقت مقید باشد نماز در حق او دعا خواهد کرد و اگر آن را ضایع کنید خداوند شما را ضایع می کند.

گفتنی است، در پایان این مراسم به تعدادی از دانشجویان برگزیده در مسابقات فرهنگی هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 41