اخبـار نهاجا
حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی:
هدف اصلی آمریکا از سرمایه گذاری برای ناامن سازی منطقه، نا امن کردن ایران است


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به سرمایه گذاری هفت تریلیون دلاری آمریکا برای ناامن سازی کشورهای همسایه گفت: هدف اصلی امریکا از ناامن سازی این کشورها ناامن کردن ایران بود که به دلیل مقاومت  هوشمندانه نیروهای مسلح در رسیدن به هدفش ناکام ماند.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان پایور و وظیفه فرمانده آموزش های هوایی شهید خضرایی نیروی هوایی ارتش با اشاره به ماده 143 قانون اساسی و وظایف ارتش گفت: پاسداری از تمامیت ارضی، استقلال، نظام جمهوری اسلامی و کمک رسانی به مردم در بلایای طبیعی از مهمترین ماموریت های  ارتش جمهوری اسلامی ایران است که به اذعان دوست و دشمن آن را به نحو احسن انجام داده و انجام می دهد.
نماینده ولی فقیه در ارتش ادامه داد: در زلزله کرمانشاه مردم گفتند ارتش همزمان با زلزله در کنار ما بود یا در ارتباط با سیل اخیر، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند ارتش زودتر از ستاد مدیریت بحران در گلستان حضور داشت. البته ماموریت چهارم به شرطی است که ارتش در شرایط جنگی نباشد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان روایتی از حضرت علی (ع) که فرمودند به اذن الهی نیروهای مسلح پناهگاه و دژ مردم هستند، گفت: ارتش پناهگاه و دژ نفوذناپذیر مردم است که امنیت تولید می‌کند و مایه افتخار حاکم اسلامی است. روحیه جهادی وشهادت طلبی برای دفاع از حرم معصومین و حریم اهل بیت در بین کارکنان ارتش موج می‌زند.
وی با اشاره به وضعیت ناامن کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، سوریه، پاکستان، یمن و ... که به واسطه شیطنت‌های آمریکا ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: این کشورها بهانه بوده و هستند. تمام هفت تریلیون هزینه‌ای که شده، به واسطه رسیدن به ایران بوده اما نتوانستند حتی به مرزهای ما نزدیک شوند و تا آخر هم جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران اسلامی را نخواهند داشت،
 این موضوع به خاطر وجود رزمندگان و نظامیان هوشیار ایران اسلامی  است.
حجت الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه ماموریت ارتش بسیار سنگین است، یادآور شد: کار و ماموریت بزرگ را به افراد بزرگ می‌دهند و واگذاری این موضوع به ارتش، نشان دهنده بزرگی این سازمان است. برای انجام این وظیفه بزرگ، الزاماتی وجود دارد. آمادگی رزمی از جمله الزامات است، به تعبیر امیر سرلشکر موسوی باید در شرایط شب حمله‌ای به سر ببریم. نیروهایی که شب حمله‌ای باشند، غافلگیر نمی‌شوند.
نماینده ولی فقیه در ارتش تاکید کرد: لازمه این کار  تجهیزات، سواد و تفکر به روز است. باید آموزش‌های نظامی همانند آموزش‌های دینی مقدس شمرده شود. از طرفی کسانی می‌توانند در برابر دشمن پایداری کنند که دارای ایمان راسخ باشند، یاد خداست که در حوزه اعتقادات، ما را همانند حوزه رزمی قدرتمند می‌کند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به لزوم حفظ اطلاعات گفت: لازم است در حوزه حفاظت از خود برای جلوگیری از تعرض دشمن کوشا باشیم، حفظ اسرار و تجهیزات یکان از الزامات مهم برای موفقیت در چهار ماموریت ارتش است. همه ما موظفیم با فرماندهان همکاری کنیم. عقیدتی سیاسی هم وظیفه دارد در راستای آموزش بهتر مسائل نظامی در خدمت فرماندهی باشد.
حجت الاسلام محمدحسنی ادامه داد: در حوزه اعتقادات، عقیدتی سیاسی محور است، طرح‌های فرهنگی مصباح برای رسیدن به ایمان راسخ است. وظیفه حفظ اطلاعات و اسرار با حفاظت اطلاعات است. باید به طور اعتقادی و ایمانی با حفاظت اطلاعات همکاری کنیم. همکاری با فرمانده ارتش، همکاری با اسلام است چرا که فرماندهان ما مجاهدان در راه خداوند هستند.
وی همچنین در ادامه با بیان اینکه کلید محبوبیت در نزد خداوند و مردم تقوا است، گفت: قرآن کریم می فرماید هر کس اهل ایمان و کارهای خیر باشد و از گناهان پرهیز کند و کارهای شایسته انجام دهد، محبت او را در دل مردم می اندازد. میلیون ها انسان شهید حججی را به جهت عمل صالح او دوست دارند. شهید حججی از آن جا که تقوای الهی را رعایت کرد در دنیا و آخرت عزیز است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: ماه مبارک رمضان به دنبال محبوبیت ما نزد خداوند است. محبوبیت سرمایه انسان و ماه مبارک رمضان زمینه ساز محبوبیت انسان در نزد خداست. هر کس تقوای الهی را رعایت کند عاقبت بخیر می شود. افراد زیادی بودند که علی رغم برخورداری از موقعیت های بالا، به دلیل عدم رعایت تقوا عاقبت بخیر نشدند.
نماینده ولی فقیه در ارتش یادآور شد: ما به روزه گرفتن نیاز داریم تا عاقبت بخیر شویم. روزه خوردن یا گرفتن ما چیزی به خداوندی خدا اضافه و کم نمی کند بلکه این انسان ها هستند که به خداوند نیاز دارند و روزه گرفتن از جمله کارسازترین راه های رسیدن به خداوند است.


 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 73