اخبـار نهاجا
بازدید از غنی ترین موزه نیروی هوایی ارتش برای شهروندان و گردشگران فراهم شد


در بازدید شهردار منطقه۱۳ با فرماندهی قرارگاه پشتیبانی نهاجا برنامه ریزی برای بازدید از موزه نیروی هوایی ارتش برای شهروندان و گردشگران فراهم شد .

به گزارش روابط عمومی نهاجا، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه۱۳ به همراه رییس ستاد گردشگری شهر تهران و جمعی از معاونان و مدیران منطقه با حضور در ستاد نیروی هوایی با سرهنگ خلبان رضا آقاجانی ، فرمانده قرار گاه پشتیبانی نهاجا در خصوص بازدید شهروندان از موزه نیروی هوایی دیدار و گفتگو کردند .

بنا براین گزارش،این دیدار با توجه به رویکرد شهردار تهران مبنی بر بازگشایی و توجه به بناهای تاریخی و موزه های شهر تهران انجام و هماهنگی هایی برای بازگشایی درب های این موزه به روی شهروندان اتخاذ شد تا با برنامه ریزی لازم ، شهروندان بتوانند طی زمان بندی مشخص ، از این موزه بازدید کنند.

سرهنگ خلبان رضا آقاجانی ، فرمانده قرار گاه پشتیبانی نهاجا در خصوص ساختمان موزه و بهره برداری از این موزه به عنوان غنی موزه نیروی هوایی ارتش و بازسازی آن در سال ۸۲ توضیحاتی ارائه کرد.

شهردار منطقه با اشاره به اهمیت بازگشایی این موزه برای درک صحیح شهروندان از جنگ و اثرات آن در کشور و زنده نگه داشتن یاد و خاطره جان باختگان جنگی ، آمادگی این منطقه را برای همکاری نیروی هوایی در این خصوص اعلام کرد .

در ادامه مسؤلان حاضر در جلسه ،از فضای موزه که تاریخ ورود اولین بالن و نیز اولین هواپیما به ایران و سیر داستانی تشکیل یگان هوایی ایران از سال ۱۳۰۱ هجری شمسی را نشان میدهد ، بازدید کردند.

ماکتهایی کوچک از این هواپیماها، بقایای جنگنده های متجاوز عراقی ، دژ پرنده و...از موارد بازدید مسئولان بود.

گفتنی است ، این موزه در قلب تهران ،در حوالی منطقه پیروزی و در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش که در سال 50 ساخته شده و 3 سال بعد به عنوان موزه نیروی هوایی به بهره‌برداری رسیده و سالها پس از انقلاب شکوهمند اسلامی یعنی در سال 82 نیز بازسازی شده است.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 139