اخبـار نهاجا
فرمانده نیروی هوایی در دیدار جمعی از دانشجویان:
تحریم ها نیروی هوایی را خودکفا کرد


امیر نصیرزاده در دیدار جمعی از دانشجویان، تحریم ها را عامل خودکفایی نیروی هوایی ارتش، عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در دیدار دانشجویان که با حضور جمعی از اساتید و پیشکسوتان  در مرکز مطالعات راهبردی و پژوهشهای نظری این نیرو برگزار شد، گفت: تاریخچه نیروی هوایی و مجاهدت های کارکنان این نیروی الهی از افتخارات این مرز و بوم است که با همت شما آینده سازان جوان ایران اسلامی می تواند بیش از پیش ترویج شود.

امیر نصیرزاده در ادامه با بیان امکانات نیروی هوایی برای استفاده متخصصین، پژوهشگران و دانشگاهیان افزود: دفتر مطالعات راهبردی نهاجا و همچنین موزه هوانوردی می توانند مراجع و منابع اطلاعاتی خوبی برای شناخت بیشتر فعالیت ها، رسالت ها و ماموریت های نیروی هوایی باشد.
 


وی با اشاره به تحریم های دشمنان در عرصه نظامی علیه جمهوری اسلامی بالاخص در حوزه هوایی و هوانوردی، تاکید کرد: تحریم اگرچه در ظاهر مشکلاتی را برای نیروی های مسلح و به ویژه برای نیروی هوایی بوجود آورد اما حقیقتاً تحریم ها را می توان نعمت نیز بحساب آورد، چرا که ما را بر آن داشت تا بدون اتکا به سایر کشورها، به فکر ساخت، طراحی و تولید قطعات مرتبط با صنایع هوایی  و با کمک دانشمندان بومی کشورمان، احتیاجات و نیازهای خود را برطرف کنیم.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه جای خوشبختی است که ارتباط نیروی هوایی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور همچون دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، شیراز، تبریز و دیگر موسسات تحقیقاتی استمرار داشته است تصریح کرد: بسیاری از پروژه های نهاجا به صورت برون سپاری و با همکاری مشترک با دانشگاهیان و دانشمندان کشور در حال اجرا و انجام است.

گفتنی است در این مراسم پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش به بیان خاطراتی از نحوه  انجام عملیات های مهمی همچون کمان 99 و حمله به اچ3 در زمان جنگ تحمیلی پرداختند.
 


در پایان این نشست کتاب های «حمله به الولید» و «در چنگال عقاب» توسط امیر نصیرزاده به دانشجویان اهداء شد و همچنین دانشجویان از موزه هوانوردی و دفاع مقدس نیز بازدید کردند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 247