اخبـار نهاجا
تولیت آستان مقدس حضرت امامزاده صالح بن موسی(ع) در ستاد نهاجا:
سبک زندگی حضرت زهرا(س) باید بیش از پیش در جامعه ترویج یابد


مراسم بزرگداشت مقام زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ،فرماندهان و مسولان این نیرو در مسجد النبی (ص) ستاد نهاجا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، در این مراسم حجت السلام و المسلمین گواهی، تولیت آستان مقدس حضرت امامزاده صالح(ع) ضمن تبریک این روز، گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) نه تنها بعنوان نمونه و اسوه حسنه برای جامعه زنان بلکه برای تمامی آحاد جامعه محسوب می شوند و سبک زندگی ایشان می باید در جامعه اسلامی ما نیز بیش از پیش ترویج یابد.

وی با یادآوری شرایط سخت دوران حیات حضرت زهرا (س) و قیاس آن با شرایط حال حاضر جمهوری اسلامی، افزود: حضرت فاطمه (س) نیز در دوران خویش تحت سخت ترین تحریم ها قرار داشت و این تحریم ها نه تنها بایکوت مراوداتی و معنوی جاهلیت عرب با اهل بیت (علیهم السلام) را شامل می شد که حتی تبادلات مالی و معیشتی را نیز در بر می گرفت؛ دقیقاً همانند آنچه امروز کشورهای مستکبر غربی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اعمال می کنند تا بلکه به خیال خام خود، با این اقدامات و تحرکات، مردم و مسئولان کشور را از مواضع درستشان برگردانند درحالیکه نمی دانند که ایرانیان شیعه صدیقه طاهره (س) هستند و همچون آن حضرت، تا پای جان در دفاع از حق و حقیقت، ایستادگی خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین گواهی، در ادامه به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه اشاره کرد و وقوع آن را نتیجه دوری از سیره فاطمی دانست و گفت: گسترش روزافزون آسیب های اجتماعی در میان جوانان و همچنین افزایش طلاق بین زوجین، نتیجه کم توجهی به سیره فاطمی است و تداوم این روند در آینده نگران کننده خواهد بود. امروزه شاهد آن هستیم که رسومات منحط غربی همچون برپایی «جشن طلاق» به سرعت در حال ترویج و تکثیر در جامعه است و این درحالیست که در سیره اهل البیت (علیهم السلام) و بالاخص سیره فاطمی (سلام الله علیها) نه تنها طلاق و جدایی همسران از نکوهیده ترین اعمال محسوب می شود بلکه توصیه به ایجاد مودت و رحمت میان زوجین از اساسی ترین اجزای سبک زندگی فاطمی محسوب می شود.

وی در پایان این مراسم، با برشماری اهمیت احسان و محبت به بانوان مخصوصاً همسران تاکید کرد: بسیار شنیده ایم و گفته اند که مرد از دامان زن به معراج می رود و حقیقتاً سخن بجایی است چراکه کرامت و مقام زن به حدی است که قدرشناسی شایسته از بانوان را ناممکن می سازد. لذا اهمیت جایگاه زن از آن جهت دوچندان است که وظیفه تربیت نسل های آتی بر عهده ایشان بوده و تربیت فاطمی فرزندان می تواند آینده نظام را در برابر خطرات و ناملایمات بیمه کند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 120