اخبـار نهاجا
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا:
نقش مهندسین در معماری جامعه اسلامی، انکارناپذیر است


حجت الاسلام و المسلمین قاضی، در مراسم گرامیداشت روز مهندس و در جمع مهندسین اداره مهندسی نهاجا، ضمن تبریک این روز، اظهار داشت: نقش مهندسین در معماری جامعه اسلامی، غیرقابل کتمان است؛ چراکه طراحی های مهندسی می تواند الهام بخش و منشا اثر در شکل گیری و پویایی دیگر بخش های اجتماع باشد.

 به گزارش روابط عمومی نهاجا؛ حجت الاسلام و المسلمین قاضی، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش با اشاره به ضرورت توجه به رویکرد «مهندسی الهی» در فعالیت های عمرانی و ساخت و سازها، خاطرنشان کرد: مهندسین نقشی اساسی در معماری جامعه اسلامی دارند و می توانند با طراحی های خلاقانه، جامعه را به سمت نیل به اهداف عالیه سوق دهند. به علاوه رویکرد کلی به مقوله مهندسی و طراحی در دنیای امروز، مبتنی بر اندیشه های غیرالهی و اومانیستی است و از این رو، ضروری است که مهندسین ما با در انداختن طرحی جدید در این زمینه، پیشقراول طراحی و ترویج مهندسی الهی باشند.
 


رئیس عقیدتی سیاسی نهاجا، در ادامه با ذکر آیه 128 سوره شعراء «أَتَبْنُونَ بِكُلِّ رِيعٍ آيَةً تَعْبَثُونَ» گفت: خداوند متعال در این آیه خطاب به قوم هود می فرماید «آیا عمارت های مرتفع می سازید تا به بازی عالم سرگرم شوید؟!» بر این مبنا، طراحی های غیرالهی، نه فقط در زمان حاضر بلکه در میان اقوام ماقبل نیز سابقه داشته است و خداوند متعال شدیداً ساخت این دست عمارت ها را نهی نموده است.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان و پرسنل اداره مهندسی نیروی هوایی ارتش، افزود: ابتکارات و طراحی های مهندسی در نهاجا همواره مایه افتخار و مباهات بوده است و امید است از این پس نیز در سایه تلاش های شما عزیزان مهندس، این افتخارآفرینی ها، بیش از پیش تداوم داشته باشد.
 


گفتنی است در اختتامیه این مراسم از مهندسین برتر و نمونه نیروی هوایی تقدیر بعمل آمد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 145