اخبـار نهاجا
 در ستاد نیروی هوایی ارتش برگزار شد
بزرگداشت حماسه نهم دی روز بصیرت و پایداری


مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی روز بصیرت و پایداری در مسجدالنبی(ص) ستاد نهاجا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین کیایینژاد ، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسایل سیاسی و مذهبی در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی، روز بصیرت و پایداری که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نهاجا در مسجدالنبی(ص) ستاد نهاجا برگزار شد گفت: دشمن در زمان حیات حضرت امام خمینی (ره) خیلی تلاش کرد انقلاب اسلامی را شکست دهد، اما موفق به این کار نشد و بعد از فوت ایشان نیز کاری از پیش نبرد و در  این راه شکست خورد و اکنون نیز با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب هنوز دشمن دست از کینه توزی خود بر نداشته است.

وی با بیان اینکه در بدو ورود حضرت امام خمینی (ره)  چهار میلیون نفر در تهران از ایشان استقبال کردند و با وجود مشکلات و تنگناها  و گذشت ده سال از انقلاب و فوت ایشان بیش از ۱۰ میلیون انسان در مراسم تشییع حضور داشتند بیان کرد: این از ارادتی است که مردم ما به حضرت امام(ره) داشتند، محبت امری درونی و قلبی است و نه به زور می شود به دل کسی وارد کرد و نه به زور از دل کسی خارج کرد.

حجت الاسلام کیایی‌نژاد با اشاره به اینکه در ۱۸ تیر ماه سال ۱۳۷۸ توطئه های جدید شروع شد و مردم در ۲۳ همان ماه با حماسه‌آفرینی بساط این فتنه را جمع کردند اظهار داشت: ده سال بعد در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی سال ۸۸، دشمنان داخلی و خارجی اصل نظام را نشانه رفته بودند و با به آتش کشیدن مساجد و بیحرمتی به عاشورا بزرگترین اشتباه خود را مرتکب شدند و با هوشیاری مردم بصیر ایران جواب دندان شکنی دریافت کردند .

این کارشناس مذهبی و سیاسی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می‌فرمایند: قیام تاریخی 9 دی ۱۳۸۸ یکی از قله های فراموش نشدنی حرکت مردمی برخاسته از بصیرت در فضای غبارآلود فتنه بود.

وی با بیان اینکه دشمن از توطئه و دسیسه دست برنداشته و هر 10 سال بحران ایجاد می کند تا انقلاب را دچار چالش و مردم را مایوس کند تصریح کرد: . ما باید آگاه باشیم همانطور که حضرت امیرالمومنین(ع) می فرماید:حق را بشناسید، اهل حق را خواهید شناخت، ما هم نباید به مسولین نگاه کنیم باید به اصل اسلام و نظام توجه کنیم و ارزش آن را بشناسیم .

حجت الاسلام کیایی نژاد در پایان با عنوان اینکه خیلی ها  از قطار انقلاب پیاده شدند و خواهند شدگفت: افراد باید غربال شوند و افرادی با ایمان و با تقوا مسئولیت‌ها را به دست بگیرند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 360