اخبار نیروی هوایی
هادیان واحدی
1397/6/17 شنبه جانشین و معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی را بیشتر بشناسید


با پیشنهاد فرمانده نیروی هوایی ارتش جانشین و معاون هماهنگ کننده نهاجا منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا،با پیشنهاد امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده و تصویب فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم خلبان حمید واحدی به سمت جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان به سمت معاون هماهنگ کننده این نیرو منصوب شدند.
 


امیر سرتیپ 2 خلبان حمید واحدی در فروردین ماه سال 1344 در شهرستان رفسنجان متولد شد.

در مورخه 11/12/1363 در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام و پس از گذراندن دوره مقدماتی در فرماندهی آموزش های هوایی شهید خضرائی در مورخه 15/2/1367 از دانشکده خلبانی نهاجا فارغ التحصیل و به عنوان خلبان هواپیمای شکاری مشغول انجام وظیفه گردیده است.

در سال های 79 و 80 دوره سیمیولاتور سوخو 24 را در کشور روسیه و در سال 87 نیز دوره دانشکده فرماندهی و ستاد در گرایش مدیریت امور دفاعی را با موفقیت به اتمام رسانده.

«جانشین بازرسی و ایمنی نهاجا»، «فرمانده پایگاه شهید فکوری»، «معاون بازرسی آجا» از مسئولیتهای وی بوده و هم اکنون به جانشینی فرمانده نیروی هوایی ارتش منصوب شده است.
 


سرتیپ 2 خلبان مهدی هادیان در دی ماه 1344 در شهرستان هشتگرد متولد و در تاریخ 11/3/1364 در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام و پس از گذراندن دوره مقدماتی خلبانی در مورخه 11/3/1367 از دانشکده خلبانی نهاجا فارغ التحصیل و به عنوان خلبان هواپیما شکاری مشغول انجام وظیفه گردیده است
.

«افسر عملیاتی گردان پروازی»، «فرمانده گردان آموزشی»، «جانشین عملیات»، «معاون عملیات پایگاه شهید نوژه همدان»، «سرپرست پایگاه شهید نوژه»، فرمانده پایگاه شهید یاسینی بوشهر و فرماندهی دانشگاه هوایی شهید ستاری  بخشی از مسئولیت‌های او بوده و هم اکنون در جایگاه معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش منصوب شده است.