سه‌شنبه 1 مهر 1399   05:53:36
اخبار نیروی هوایی
فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی: تولید 90 درصد از قطعات اف 14 در داخل کشور/ برطرف کردن نیازمندیها با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان
امیر سرتیپ دوم فتاح با بیان اینکه تولید 90 درصد از قطعات اف 14 در داخل کشور انجام می شود گفت: پایگاه شهید بابایی با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع اصفهان توانسته است بسیاری از نیازمندی‌های خود را برطرف کند.
به گزارش روابط عمومی نهاجا،امیر سرتیپ دوم خلبان سعید فتاح فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی در دیدار با آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان گفت: با تاسیس دانشکده پرواز به دستور شهید بابایی، ایران در آموزش‌های هوایی خودکفا شد، در حالی‌ که پیش از پیروزی انقلاب، دانشجویان خلبانی برای طی دوره‌ها به کشورهای غربی و آمریکا اعزام می‌شوند.
وی با اشاره به تعمیرات اساسی هواپیماهای جنگنده در پایگاه شهید بابایی افزود: پیش از پیروزی انقلاب به واسطه فناوری پیچیده این جنگنده‌ها، تعمیر آن در داخل به خیال کسی نمی‌رسید و اصلا به متخصصان ایرانی اجازه داده نمی‌شد تا به این پرنده‌ها نزدیک شوند.
امیر سرتیپ فتاح با اشاره به توانمندی‌های شهر و استان اصفهان ادامه داد: پایگاه شهید بابایی با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع اصفهان توانسته است بسیاری از نیازمندی‌های خود را برطرف کند.
فرمانده پایگاه هوایی اصفهان اظهار داشت: روزی که مستشاران خارجی از ایران خارج می‌شدند گمان نمی‌کردند هواپیمایی مثل "اف۱۴" به واسطه فناوری پیچیده اش بدون حضور آنها امکان پرواز داشته باشد ولی امروز ۹۰ درصد از قطعات آن در داخل تولید می‌شود ‌و برخی هواپیماها با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و پایگاه شهید بابایی اصفهان ساخته و آماده پرواز می‌شود.
وی افزود: تحریم‌ها موجب شد جهاد خودکفایی در نیروهای مسلح بویژه نیروی هوایی محقق شود و با تاسی به منویات رهبر معظم انقلاب گام‌های موثری در جهت رشد توانمندی‌های داخلی و خودکفایی این نیرو برداشته شود.
فرمانده پایگاه هوایی اصفهان خاطرنشان کرد: کارکنان و خلبانان جوانان امروز نیروی هوایی ارتش مانند جوانان اول انقلاب با عزمی راسخ‌تر آماده جانفشانی و ایثار در راه اهداف و ارمان‌های انقلاب اسلامی هستتد.
امیر سرتیپ فتاح همچنین با اشاره به خدمات پایگاه شهید بابایی در مقابله با بیماری کرونا گفت: ضدعفونی، کمک‌های مومنانه، پخت غذای گرم و توزیع در روستاهای اطراف پایگاه در سه مرحله، از جمله اقدامات این پایگاه در این ایام بود.
در ادامه آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی افزود: دشمن،تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا ایران را از امکانات خود محروم سازد.
وی ادامه داد: وقتی آمریکا، ایران را تحریم کرد، امام، این کار را تنها خدمت آمریکا به ملت ایران عنوان کردند، زیرا اقدامات نیروهای مسلح در سال‌های بعد نشان داد که استعدادهای بزرگی در کشورمان وجود داشته که منجر به این جهش‌های بزرگ شده است.
امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: امروز تحریم‌ها موجب شده که استعدادهای ایران در عرصه‌های مختلف بویژه فولاد شکوفا شود و بسیاری از خطوط تولید با کارایی بیشتر و قیمت ارزانتر در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی در داخل تولید شود.
وی با اشاره به ساخت و پرواز موفق هواپیمای آموزشی در داخل تاکید کرد: این اقدامات ارزشمند از جمله فعالیت‌هایی است که پیش از انقلاب، کسی فکر آن را هم نمی‌کرد.
آیت الله مهدوی تصریح کرد: پیشرفت ایران به عنوان مهد شیعه، به حساب مکتب اهل بیت(ع) نوشته می‌شود لذا باید به نقش خود افتخار کنیم و با اتکا به توانمندی‌های داخل در جهت پیشبرد اهداف این مکتب گام برداریم.
وی با اشاره به نقش جوانان در قیام عاشورا گفت: بسیاری از جوانان حاضر در قیام عاشورا، حتی دوران حضور شخص رسول خدا(ص) را هم درک نکرده بودند و امروز نیز بسیاری از جوانانی که دوران ابتدایی انقلاب و امام و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، در دفاع از ارزش‌های انقلاب و ارمان‌های شهدا پیشگام هستند.
عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه ایمان قوی، مقاومت بیشتر در راه آرمان‌ها را به همراه دارد، گفت: عمل و اراده قوی شهید بابایی نشان از ایمان قوی او داشت و نکات بسیار زیبایی در زندگی این شهید و امثال ایشان مشهود است.
وی اضافه کرد: هدف از خلقت انسان پرواز انسانیت در مسیر الهی است لذا کسی که در این مسیر قرار گرفت هیچ ترسی ندارد، کمااینکه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب امروز در مسیر اسلام از دشمن هراسی نداشته و ندارند.
آیت الله ابوالحسن مهدوی ادامه داد: روحیه انقلابی نشان ایمان قوی به مکتب است و موجب رشد و کم‌ نیاوردن در بزنگاه‌های تاریخی است.
گفتنی است، این دیدار به مناسبت سالگرد شهادت سرلشگر خلبان عباس بابایی و دهه امامت با آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان انجام شد.
 
امتیاز دهی