سه‌شنبه 1 مهر 1399   05:38:28
اخبار نیروی هوایی
فرمانده پایگاه هوایی شیراز در رزمایش بزرگ انتقال بین بیمارستانی خبر داد تامین سلامت نیروهای مسلح فارس در مقابل کرونا
امیر سرتیپ دوم جعفری گفت: رزمایش بزرگ، انتقال بین بیمارستانی مدافعان سلامت نیروهای مسلح فارس با هدف آمادگی برای رویارویی با بحران های طبیعی و غیر طبیعی و بیولوژیک و تامین سلامت نیروهای مسلح در مقابل کرونا در فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود جعفری فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز در رزمایش بزرگ انتقال بین بیمارستانی مدافعان سلامت نیروهای مسلح فارس گفت: این رزمایش، همزمان با سی و هشتمین سالگرد قهرمان ملی، شهید «عباس دوران» در سطح استان پهناور فارس برگزار شده است.
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران افزود: هدف از برگزاری این رزمایش، ایجاد آمادگی لازم برای رویارویی موثر با بحران های طبیعی و غیر طبیعی و بیولوژیک است.
وی افزود: افزایش توان عملیات هوایی، ارزیابی کارکردها و قابلیت ها و اثر بخشی بین فرماندهی پایگاه هوایی «شهید دوران» و آمادگی کامل نیروهای بیمارستانی و امداد و نجات بیمارستان های نیروهای مسلح فارس با هدف مشخص مبارزه با ویروس کرونا از دیگر اهداف این رزمایش است.
امیر سرتیپ دوم جعفری با تاکید بر اهمیت تامین سلامت نیروهای مسلح عنوان کرد: با توجه به شیوع مجدد کرونا، رزمایش بزرگ میدانی امداد، انتقال و نجات در سطح گسترده و با حضور بیمارستان های تحت پوشش نیروهای مسلح استان به میزبانی پایگاه هوایی «شهید دوران»  برگزار شد.
وی ادامه داد: رژه موتوری بیمارستان های نیروهای مسلح استان فارس، گندزدایی پرنده های پایگاه هوایی شهید دوران، امداد و انتقال بیماران مبتلا به کرونا و انجام هماهنگی کامل بیمارستان های نیروهای مسلح فارس از اقدامات انجام شده در این رزمایش بود.
گفتنی است به مناسبت سی و هشتمین سالگرد قهرمان ملی، شهید «عباس دوران» و به منظور آمادگی کامل بیمارستان های نیروهای مسلح استان فارس، رزمایش امداد و نجات بین بیمارستانی مدافعان سلامت نیروهای مسلح مستقر در استان فارس به فرماندهی بهداشت و درمان نهاجا و میزبانی همراه با اجرای پایگاه هوایی «شهید دوران» برگزار شد.
 
امتیاز دهی