سه‌شنبه 1 مهر 1399   06:21:53
اخبار نیروی هوایی
امیر سرتیپ دوم چیت فروش: رشادت‌های شهید دوران بهترین الگو و دستاورد برای دستگاه دیپلماسی
پیشکسوت نیروی هوایی ارتش گفت: عملیات بغداد و رشادت‌های شهید عباس دوران می‌تواند بهترین الگو و دستاورد برای دستگاه دیپلماسی کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان غلامحسین چیت‌فروش در جمع دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری در اردوگاه کوهستان اظهار کرد: جانفشانی‌ها، ایثارگری‌ها و توان بسیار بالای نیروی هوایی جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس مثال‌زدنی بود و امروز این توان چندین برابر و بازدارنده شده است.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس صدام قصد داشت کنفرانس کشورهای غیرمتعهد را با حضور 120 کشور در بغداد برگزار تا به ایران اسلامی فشار وارد کند اما خلبانان جمهوری اسلامی و خصوصا شهید عباس دوران با رشادت‌های خود این نقشه صدام را خنثی کردند.
امیر چیت‌فروش با اشاره به اینکه ما در جنگ از ۱۶ کشور دنیا اسیر داشتیم، تصریح کرد: رژیم صدام در جنگ هشت ساله بارها از اتحاد ملت ایران اسلامی، نیروهای مسلح و رهبری داهیانه حضرت امام(ره) شکست مفتضحانه‌ای خورد.
پیشکسوت نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه کمک‌های نقدی و تسلیحاتی از کشورهای مختلف دنیا به ارتش عراق سرازیر می‌شد اما خلبانان جمهوری اسلامی با رشادت مقابل آنها ایستادگی کردند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص عملیات بغداد فرمودند اگر ما این جریان را در کتاب‌ها می‌دیدیم یا می‌شنیدیم و از نزدیک نمی‌دیدیم فکر می‌کردیم این حرکت شهید عباس دوران یک افسانه است.
یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه هوایی باید برای موفقیت، رشادت‌های خلبانان گذشته را مطالعه کنند، افزود: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی عاشقانه کار کردند و برای عملیات‌ها از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.
امیر سرتیپ دوم چیت‌فروش با بیان اینکه تکلیف دانشجویان جدید در ادامه راه گذشتگان سنگین است، گفت: جوانان رشید اسلام ادامه دهنده راه قهرمانانی مانند شهید عباس دوران باشند و اینچنین عاشقانه برای دین، میهن و مردمانشان جانفشانی کنند.
وی با بیان اینکه شهید عباس دوران یک اسطوره در نیروی هوایی است، ادامه داد: شهید دوران برای عملیات‌ها داوطلب می‌شد و جسورانه عمل می‌کرد، ولایتمداری، رشادت‌ها و ایثارگری‌‌ها، شهید دوران را در تاریخ و دفاع مقدس ماندگار کرد و او برای ما و جوانان بهترین الگو است.
امیر سرتیپ دوم چیت‌فروش در پایان گفت: عملیات بغداد و رشادت‌های شهید عباس دوران می‌تواند بهترین الگو و دستاورد برای دستگاه دیپلماسی کشور باشد.
 
امتیاز دهی