سه‌شنبه 1 مهر 1399   06:09:59
اخبار نیروی هوایی
فرمانده پایگاه هوایی شیراز: شهید دوران یک ایرانی و انقلابی تمام عیار با صفات کامل یک خلبان بود
امیر سرتیپ دوم جعفری در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت شهید دوران گفت: شهید دوران یک ایرانی و یک انقلابی تمام عیار بود که از صفات کامل یک خلبان بهره مند بود.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود جعفری فرمانده پایگاه هوایی شیراز در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سرلشگر خلبان عباس دوران اظهار کرد: این مراسم با توجه به شرایط خاص کشور با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و درمانی برگزار شده است و امیدواریم که با برگزاری این بزرگداشت برای قهرمان ملی و افتخار نیروی هوایی ایران، شهید عباس دوران، سهم کوچکی در زنده نگه داشتن یاد این شهید بزرگوار و قدردانی از رشادت ها و دلاوری های آن بزرگمرد داشته باشیم.
امیر سرتیپ جعفری با بیان این که در یک زمان محدود نمی توان به تمام ابعاد شخصیتی شهید دوران پرداخت افزود: بنظر من وقتی می‌گوییم خلبان، چیزی که به ذهن متبادر می شود صفات زیادی از جمله دانش، شجاعت ، خلوص نیت ،عشق به میهن، از خودگذشتگی و مسائلی از این قبیل است و برای هر کس درجاتی دارد، اما شهید دوران تمام صفات خوب یک خلبان را در حد کمال و یک جا دارا بود .
فرمانده پایگاه دوران ادامه داد: شهید دوران یک مرد، یک ایرانی و یک انقلابی تمام عیار بود، کسی که شعار نداد و در عمل پیرو ولایت فقیه و عاشق امام (ره) بود و از تمام هستی خود گذشت.
وی با بیان اینکه شهید دوران با انجام بیش از ۱۲۰ ماموریت برون مرزی موفق قبل از عملیات بغداد به تمام خصوصیات سیستم های پدافندی و هواپیماهای گشت هوایی رژیم بعث عراق آشنایی کامل پیدا کرده بود خاطرنشان کرد: این شهید والامقام با آگاهی از این که ماموریت بغداد ریسک بسیار بالایی دارد و درصد عدم برگشت از مأموریت بالای ۹۰ درصد است، به همراه شهید محمود اسکندری و کابین عقب های خودشان امیر منصور کاظمیان و امیر باقری دانسته قدم در این راه گذاشتند و صدام را رو سیاه کردند و با این عمل خود برای همیشه به اسطوره ای جاودانه تبدیل شد.
در ادامه آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز ضمن یادآوری رشادت ها و دلاوری های شهید دوران اظهار کرد: رشادت ها و دلاوری های آن شهید بزرگوار هیچ گاه از ذهن ها پاک نخواهد شد و امیدوارم که با الگوبرداری از شخصیت و منش شهیدان بزرگوار به خصوص شهید دوران، دنباله رو پیرو راه پرافتخار آن عزیزان باشیم.
 
امتیاز دهی