چهارشنبه 18 تیر 1399   14:44:26
اخبار نیروی هواییبيشتر
امیر سرتیپ بقایی مطرح کرد؛ اسناد دفاع مقدس باید به طور کامل جمع آوری شود/ ضرورت تدوین دقیق تاریخ شفاهی و کتبی دفاع مقدس
  فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش در بازدید از موزه دفاع مقدس با تاکید بر لزوم جمع آوری دقیق اسناد دفاع مقدس گفت: باید علاوه بر تدوین تاریخ شفاهی ۸ سال جنگ تحمیلی تاریخ کتبی دفاع مقدس نیز گردآوری شود.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ بقایی فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش در بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ارتباط با نقش نیروی هوایی در هشت سال دفاع مقدس گفت: نیروی هوایی در دوران هشت سال دفاع مقدس هم در حوزه آفند و هم در حوزه پدافند خدمات بسیار ارزشمندی ارائه داده است.
وی افزود: نیروی هوایی ارتش از همان ابتدای آغاز جنگ تحمیلی، به درستی نقش خود را انجام داد و تا پایان دفاع مقدس به وظیفه بسیار مهم و حساسی که داشت اهتمام ورزید و تکلیف خود را به درستی انجام داد.
امیر سرتیپ بقایی با اشاره به ماموریت های نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس ادامه داد: نهاجا علاوه بر دفاع از صنایع بزرگ مثل پتروشیمی، پالایشگاه و پایگاه ها، عملیات مختلف را در مناطق جنگی هم انجام می داد .
این پیشکسوت نظامی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش مامور و مسئول پشتیبانی از همه نیروها بود گفت: در آغاز حمله رژیم بعث به ایران در پایگاه دوم شکاری تبریز خدمت می کردم، در همان آغاز توانستیم به پایگاه موصل حمله کنیم. در این حمله ۱۶۰ بمب به داخل آن پایگاه برخورد کرد و باعث شد این پایگاه از رده خارج شده و به طور کامل منهدم شود.
امیر سرتیپ بقایی ادامه داد: اسناد مهمی در خصوص دفاع مقدس  وجود دارد که باید جمع آوری شود و در معرض دید عموم قرار گیرد تا افراد بیشتری به افتخارات نیروی هوایی در جریان هشت سال دفاع مقدس پی ببرند.
فرمانده اسبق نهاجا با بیان اینکه خاطرات جنگ نباید تنها در ذهن‌ها مانده شود گفت: باید خاطرات جنگ را روی کاغذ بیاوریم و در اختیار عموم بگذاریم تا حقیقت جنگ را به درستی بخوانند. علاوه بر تاریخ شفاهی جنگ باید به تاریخ کتبی هم پرداخته شود.


 
امتیاز دهی