اخبار نیروی هوایی
حجت الاسلام و المسلمین فراتی
1397/1/23 پنجشنبه حجت الاسلام و المسلمین فراتی ؛ فرو بردن خشم خصوصیت اخلاقی حضرت امام موسی کاظم (ع ) بود

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران گفت: حضرت امام موسی کاظم (ع ) با فرو نشاندن عصبانیت خود به کاظم یعنی فروبرنده خشم، مشهور شدند که به راستی راه خوبی برای اشاعه اسلام به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران در جلسه بصیرت افزایی و آگاه سازی در حوزه قضایی، که با حضور کارکنان نیروی هوایی درمسجد نبی(ص) ستاد نهاجا برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) گفت:  امام موسی کاظم(ع) به عنوان امام هفتم بخش زیادی از عمرشان را در زندان سپری کردند و با توجه به لقب کاظم (ع)، همواره خشم خود را فرو می‌بردند.
وی افزود: عقل شریف‌ترین نیرو در وجود انسان است و خداوند متعال در قرآن کریم بیش از سی‌صد بار انسان‌‌ها را به استفاده و بهره جستن از این نیروی خدادادی دعوت کرده است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران گفت: انسان عاقل غم و محبت بر او تاثیر گذار نیست، تعریف و تمجید دیگران روی آن اثر نمی کند، انسان عاقل عاقبت اندیش است.
حجت الاسلام و المسلمین فراتی در خصوص طمع به مال دنیا بیان داشت: امیرالمومنین علی(ع)  درباره ی طمع می فرمایند: (طمع‏ورزی ، بردگی همیشگی و ابدی است)، یعنی انسان طمعکار و حریص، همیشه حالت بردگی دارد و پیوسته بنده و برده مال و اسیر و گرفتار دنیا است و انسان عاقل از طمع پرهیز می کند.
وی گفت: بھترین و آسان ترین راه مقابله با جرایم و گناھان، تقویت انگیزه ھای دینی و معنوی است.
حجت الاسلام و المسلمین فراتی در پایان این جلسه بیان داشت:  یکی از راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم توجه خاص به برگزاری چنین جلساتی است که می توانیم علل تخلف در نیروهای مسلح را بررسی کنیم و از آن درس بگیریم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ