اخبار نیروی هوایی
غرفه اتش نشانی
1397/1/12 يكشنبه ارائه آموزش مقابله با آتش سوزی و اطفاء حریق در نمایشگاه هوایی راهیان نور

مسئول غرفه آتش نشانی نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور گفت: در این نمایشگاه آموزش های لازم جهت مقابله با آتش سوزی ، اطفاء حریق ، کمکهای اولیه ، شناخت و شناسایی تجهیزات به بازدیدکنندگان ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، سروان نجفی، مسئول غرفه آتش نشانی نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور بیان داشت : در این غرفه انواع تجهیزات مقابله با اتش سوزی ، اطفا حریق، نجات خلبان و کمکهای اولیه به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: با توجه به استقبال پر شور مردم از نمایشگاه این فرصت مناسبی است تا مردم با شغل خطیر آتش نشانی ، ماموریتهای این یگان و آموزش های اولیه اطفاء حریق آشنا شوند.
نجفی ادامه داد: دراین غرفه اقدامات اولیه برای مقابله با انواع آتش سوزی و چگونگی استفاده از کپسولهای اطفاء حریق ، امداد و نجات ، کمکهای اولیه، نجات خلبان و کمک رسانی به هواپیمای سانحه دیده به بازدیدکنندگان آموزش داده می شود.
مسئول غرفه آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانی پایگاه وحدتی دزفول به صورت تمام وقت در حال آماده باش و علاوه بر کوی های سازمانی به صورت ویژه برای حوادث احتمالی در خصوص هواپیماهای نظامی و مسافربری در فرودگاه بین المللی دزفول مشغول به خدمت رسانی است.
وی گفت: افرادی که دراین حوزه استخدام و آموزش می بینند نفراتی زبده و توانمند هستند که دوره های سخت و طاقت فرسایی را گذرانده اند تا در مواقع اضطراری بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند.
وی یاد آور شد دوره نجات خلبان و کمک رسانی به هواپیماهای دچار سانحه  علاوه بر دوره هایی است که سایر کارکنان در ایستگاههای شهری میبینند.
نجفی در پایان گفت: آموزش های ارائه شده در این نمایشگاه و استفاده صحیح از تجهیزات و عکس العمل سریع می تواند باعث کاهش چشمگیر تلفات و آسیب پذیری در برابر آتش سوزی و مواقع بحران باشد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ