اخبار نیروی هوایی
امیر رمضانی
1397/1/8 چهارشنبه امیر سرتیپ دوم بازنشسته رمضانی:، برپایی نمایشگاه راهیان نور یک دیدگاه راهبردی بسیار کلان است

امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته رمضانی گفت: فکر برپایی نمایشگاه راهیان نور یک دیدگاه راهبردی بسیار کلان است و بر همین اساس مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در طی این سالها قبل از اسفند ماه هر سال مسئولین راهیان نور را به حضور می پذیرند و نکات ارزنده ای در خصوص بهتر برگزار شدن این مراسم یاد آور می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم بازنشسته رضا رمضانی از پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش و از راویان راهیان نور بیان داشت: روایت 8 سال دفاع مقدس باید از زبان کسانی انجام شود که در جنگ حضور داشته اند تا بتوانند واقعیت های دفاع مقدس را بدون تحریف بازگو کنند، و این گفتمان صادقانه در دل نسل حاضر به ویژه جوانان تاثیر گذار خواهد بود.
وی افزود: خانواده ها و جوانان درنمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه وحدتی به صورت داوطلبانه حضور یافته و تشنه شنیدن مطالب واقعی و به دور از مسائل تبلیغاتی هستند.
امیر رمضانی گفت: در این نمایشگاه مجموعه نفیسی از توانمندی های نیروی هوایی در بخش‌های تجهیزات، قطعه سازی،ناوبری و... گرد آمده و این می تواند امید وار کننده باشد، چرا که خود کفایی و خود اتکایی به دست آمده در نیروی هوایی ارتش، می‌تواند در افراد جامعه تاثیر و تحرک ایجاد کند و این بهترین اثر این نمایشگاه راهیان نور می تواند باشد.
وی با اشاره به نقش نیروی هوایی ارتش در 8 سال دفاع مقدس تصریح کرد: این نیروی الهی درمقاطع مختلف دفاع مقدس ازجمله شکست راهبرد جنگی عراق بسیار تاثیر گذار بوده و تنها نیروی بود که از ابتدای جنگ تحمیلی مقابله به مثل کرد و با عملیات 140 فروندی قدرتش را به رخ دشمن بعثی کشید. انجام چنین عملیات گسترده، پیچیده و بی سابقه تمام معادلات پیش بینی شده دشمن را برهم زد.
امیر رمضانی در ادامه افزود: با ابتکار شهید بابایی و ستاری درعملیات والفجر8، قرارگاه رعد در پایگاه امیدیه تشکیل شد.با تصمیماتی که در این قرارگاه اتخاذ شد چیدمان جدید در پدافند هوایی، سکوهای پرتاب موشک، سایت های فریب و متحرک کردن سایت هاگ صورت گرفت و در این مدت 58 فروند هواپیما در عملیات بیت المقدس و 75 فروند در عملیات والفجر از دشمن ساقط شد. علاوه براین موارد نیروی هوایی در جابجایی نیروی تازه نفس، انتقال مجروحین، حفظ امنیت اقتصادی برای صادرات نفت توسط نفتکش‌ها برای عبور از تنگه هرمز و واردات اقلام مصرفی مورد نیاز به داخل کشور از بنادر کشور نقش تعیین کننده ای داشته است.
این پیشکسوت نهاجا خاطر نشان کرد: چنانچه در عملیات مرصاد نیز با واکنش سریعی که تیز پروازان نیروی هوایی و هوانیروز قهرمان از خود نشان دادند حضرت امام خمینی (ره) با دست خط مبارکشان خطاب به شهید ستاری و امیر انصاری از توانمندی و قابلیت این دو نیروی پروازی تقدیر و تشکر ویژه کرد.
وی گفت:ما با فعالیتهای آموزشی، تبلیغی و رسانه ای می‌توانیم یاد و خاطره شهداء را در ذهن مردم به ویژه در نسل های آینده نهادینه کنیم. امیر رمضانی در پایان اظهار داشت: نیروی هوایی یک نیروی تجهیزات محور و واکنش سریع است که در صحنه نبرد معادلات را بر هم می زند، با توجه به اینکه این نیرو یک نیروی دیربازده است، لازم است سرمایه گذاری متناسب با آن انجام شود تا به هنگام ضرورت بازده مطلوب را داشته باشد ، همانگونه که در دفاع مقدس و حتی بعد از آن، شاهد همین بازده مطلوب از نیروی هوایی بودیم. بر این اساس در همه کشور ها نگاه ویژه تری نسبت به نیروی هوایی وجود دارد.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ