اخبار نیروی هوایی
امیر حبیبی
1397/1/9 پنجشنبه رئیس دفتر مطالعات راهبردی و پژوهش های نظری نهاجا : خودکفایی و ایستادگی در مقابل جهان استکبار مهم ترین پیام راهیان نور است

امیر سرتیپ دوم حبیبی گفت: خود کفایی و خود اتکایی در 8 سال دفاع مقدس، عدم وابستگی به بیگانگان، ایستادگی در مقابل جهان استکبار و حفظ و حراست از کیان و عظمت کشور مهمترین پیام راهیان نور در انتقال ارزشهای جهاد و شهادت به مردم است.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم نیک بخش حبیبی، رئیس دفتر مطالعات راهبردی و پژوهش های نظری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه وحدتی بیان داشت: نیروی هوایی ارتش در 8‌سال دفاع مقدس بیش از 160 هزار ماموریت جنگی، اعم از ترابری، شناسایی، تجسس و نجات، الکترونیکی، اسکورت دریایی، کمک به نیروهای سطحی و... انجام داده است.
وی با بیان این که دفاع مقدس حاوی ارزشهای بسیار بالایی برای مردم است افزود: حدود 100 جلد کتاب در خصوص دفاع هوایی در دست نگارش بوده که از این تعداد 36 جلد به چاپ رسیده و بقیه طی امسال در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
رئیس دفتر مطالعات راهبردی نهاجا ادامه داد: دفتر مطالعات راهبردی نهاجا راهکار مختلفی را برای معرفی شهداء نیروی هوایی اعم از  چاپ کتاب و نشر خاطرات خلبانان نیروی هوایی در 10جلد نفیس، بهره گیری و بهره برداری از رسانه های مجازی، برپا کردن یادمان های ویژه شهدا خلبان نیروی هوایی در میادین و مناطق پر تردد شهر و ایجاد باغ موزه های دفاع مقدس درمراکز استان ها و تجهیز آنها با همکاری سایر نهادها در دستور کار قرار دارد.
امیر سرتیپ حبیبی در پایان تصریح کرد: این مرکز برای معرفی شهدای نیروی هوایی و خلبانان در بخش کودک و نوجوان فعالیت گسترده داشته و بر این اساس سال گذشته، در نمایشگاه بین المللی تعداد بالایی کتاب و کتابچه ویژه کودکان و نوجوانان در بخش پرواز و شهداء به چاپ رسیده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ