اخبار نیروی هوایی
مصاحبه با امیر مشیری
1397/1/2 پنجشنبه امیر مشیری: حضور پر شور مردم در راهیان نور چشمگیر و ستودنی است
امیر سرتیپ دوم مشیری گفت: حضور پر شور و پروانه وار مردم و زائرین راهیان نور در پایگاه چهارم وحدتی دزفول چشمگیر و ستودنی است.
به گزارش روابط عمومی نهاجا،امیر سرتیپ دوم بازنشسته مشیری و از پیش کسوتان نیروی هوایی ارتش بیان داشت: حضور پر شور مردم اعم از پیر و جوان و این ازادی انتخاب باعث دلگرمی ما راویان شده و به ما در نبود جسم خاکی شهدای گرانقدرمان مسوولیت میدهد تا دراین مناطق حضور یابیم و از دلاوری،ازخود گذشتگی و جانفشانی این قهرمانان جنگ که در بین ما نیستن یاد و خاطرات آنها را دوباره در ذهنها تداعی کنیم.
وی افزود: این هیجانی که اکنون در بین جوانان و نوجوانان ما در این مناطق دیده میشود جنبه ظاهری است ولی دارای جنبه درونی نیز هست که بسیار تاثیر گذار است. باید برای این جوانان دلایل شروع جنگ را بازگو کرد تا بدانند که امنیت و ارامشی که اکنون داریم مرهون خون شهدایی است که جان خود را در راه حفظ این مرز و بوم نثار کرده اند و امروز این خونها به ثمر نشسته و این اثر بخشی کا ملا مشهود است.
امیر مشیری گفت: به استناد بنده نیروی هوای همیشه آقا بالاسر بوده چون در بیشتر عملیاتهای دفاع مقدس شرکت و همیشه در آ سمان حضور مستمر داشته واز نیروهای زمینی درمقابل بمباران هوایی دشمن پشتبانی می کرد و نقاطی که نیروهای پیاده به آن دسترسی نداشتن را نیروی هوایی انجام وظیفه می کرد و این رسالت بزرگی بود بر دوش این نیروی قهرمان که به خوبی از عهده آن برآمد.
وی در ادامه فزود: عراق جنگ را با 360 فروند هواپیما آغاز کرد و در پایان جنگ عراق دارای 600 فروند هواپیما بود و این در حالی بود که ما با اتکا به خداوند متعال و با توان و تخصص داخلی جنگ را به پایان بردیم و این نشان از عملکرد خوب نیروی هوایی و ارتش بود. ارتش در دفاع مقدس جلوی پیشروی دشمن را گرفت و موقعیت عراق را تثبیت و با کمک نیروهای مردمی و سپاه و سایر عناصر دشمن را به عقب راند و این با لطف پروردگار است که ما چنین جایگاهی داریم.
امیر سرتیپ دوم مشیری گفت: امام خمینی (ره) یک حقیقت و الگوی تکرار نشدنی و برای ما ناشناخته بود چون ما تابه حال چنین شخصیتی را درک نکرده بودیم و باید سالیان سال بگذرد تا ما نسبت به ایشان شناخت پیدا کنیم .شرح حال شهدای ما نیز این چنین می باشد باید سالها سپری شود تا ما این شهداء را درک کنیم. وقتی وصیتنامه شهدا را مشاهده می کنیم بسیاری از این عزیزان تاکید براین نکته داشتن که بعد از شهادت جاوید الاثر گردند چون حاضر نبودن برای آنها گریه و سوگواری شود.
امیر مشیری در پایان افزود: برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا باید یک حرکت کلی پر شتاب و رو به جلو را آغاز کنیم تا این مهم نهادینه گردد چنانچه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز بدان تاکید دارند. به حول و قوه الهی با کارهایی که صورت گرفته حضور مردم چشمگیر شده است و برای تداوم این برنامه ها سرمایه گذاری معنوی و مادی باید صورت گیرد و این امر با حضور مسئولین کشور در بالاتربن سطح در این مناسبتها و مراسمها امکان پذیرو تاثیر گذار است.

 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ