اخبار نیروی هوایی
علی اسماعیلی معاون استاندار خراسان جنوبی
1396/12/13 يكشنبه معاون استاندار خراسان جنوبی: نیروهای مسلح ایران مردمی و مکتبی هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح کشور، مردمی و مکتبی هستند و در راه تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند
.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، علی اسماعیلی معاون استاندار خراسان جنوبی در آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدا و کارکنان پایگاه هوایی شهید سرلشکر سید حسین حسینی گفت: نیروهای مسلح کشور نیروهای حافظ منافع مردم ایران اسلامی و حامی همه مستضعفان عالم هستند.
وی بیان کرد: نیروهای مسلح و نیروی هوایی با وجود همه بی مهری ها و تحریم ها علیه ملت ایران در اوج اقتدار و آمادگی برای دفاع از کیان ایران اسلامی هستند.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند هم در این آیین گفت: نیروی هوایی جمهوری اسلامی بعد از انتزاع پدافند که بخشی از نیروی هوایی بود در سال 1387 ایجاد شد.
سرهنگ خلبان حمید مصطفوی افزود: به توجه به تهدیداتی که از شرق متوجه کشور بود، بعد از تدابیر ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برای تقویت بنیه دفاعی ارتش، پایگاه شکاری شهید حسینی در منطقه خور به شکل منتزع از پدافند ایجاد شد.
وی گفت: این پایگاه به لحاظ تجهیزات و تسلیحات و در بعد نیروی انسانی توسعه یافته و به عنوان پایگاه شکاری فعال و عملیاتی در شرق کشور با همپوشانی با پایگاه چابهار و اصفهان سهم بسزایی در تامین امنیت آسمان کشور دارد.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی اظهارداشت: هیچ کدام از عملیات های دوران دفاع مقدس به نتیجه نرسید مگر اینکه یک بخش از دفاع برعهده نیروی هوایی بود و بعد از جنگ تحمیلی هم ساخت و تولید هواپیمای شکاری در دستور کار قرار گرفت و امروز به دست توانمند متخصصان داخلی ساخته شد و در پایگاه هوایی خور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی گفت: پنج شهید خلبان از خراسان جنوبی در دوران جنگ تحمیلی جان خود را تقدیم کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ