اخبار نیروی هوایی
1
1396/8/17 چهارشنبه امام جمعه هشتگرد: اربعین روشنی بخش مسیر انسان هاست
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدخدیری با اشاره به ویژگی های بارز اربعین، آن را روشنی بخش راه و نجات بخش انسان دانست.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین محمد خدیری در مراسم گرامیداشتی که در آستانه روز اربعین حسینی با حضور فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش در مسجد النبی(ص) ستاد این نیرو برگزار شد گفت: برای پاک زیستن یک راه بیشتر نداریم و آن هم مسیر کربلاست.
وی افزود: امام حسین(ع) تمام وجودش را در روز عاشورا فدا  کرد داد تا اموری همچون همان دستگیری از مردم، هدایت، سعادت و خاموش کردن  چراغ جهل و کذب را  احیا نماید.
امام جمعه هشتگرد اظهار داشت: امروزه ما هر جا راستی، درستی، خوبی و نیکی می بینیم همه از عاشورا امام حسین(ع) است ولی می توان گفت: اربعین شاید از عاشورا نیز مهمتر باشد و توجه به اربعین و درک اربعین با متن دین و ایمان گره خرده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد خدیری درخصوص صدق پیام اربعین سیدالشهدا بیان داشت: پیاده روی اربعین را یکی از افتخارات شیعه است که جنبه تربیتی دارد و رسالتش دستگیری و سوق دادن به مسیر درست است.
امام جمعه هشتگرد در پایان امام حسین(ع) را منبع پاک زیستن دانست و اظهار داشت: در عاشورای 61هجری امام حسین(ع)  در مقابل یزید قرار  داشتند، در این زمان هم ما با این تضادها مواجه هستیم، اربعین به ما می گوید که مسیرمان را درست انتخاب کنیم و جهل راکنار بگذاریم.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ