اخبار نیروی هوایی
250
1396/8/16 سه‌شنبه خدمات پزشکی نیروی هوایی به زائران اربعین

 
تیم پزشکی نیروی هوایی ارتش با استقرار در فرودگاه ایلام به زائران اربعین حسینی خدمات پزشکی ارائه می نماید.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، دکتر قربانعلی عقیقی مسئول تیم پزشکی اعزامی نیروی هوایی ارتش در استان ایلام، در مورد ارایه خدمات پزشکی گفت: از ۸ آبان ۹۶ تیم پزشکی این نیرو در قالب پست امداد در فرودگاه شهر ایلام مستقر شده است.
وی افزود: این تیم پزشکی شامل 30 نفر کادر پزشکی و درمانی، یک دستگاه اتوبوس اتاق عمل، یک اتوبوس با ۱۳تخت بستری و ۳۰ تخت بیمارستان در قالب ۲ چادر صحرایی است که همراه با تیم اورژانس خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین ارائه می دهند.

 

مسئول تیم پزشکی اعزامی نیروی هوایی ارتش در خصوص گروه پزشکی مستقر در فرودگاه ایلام افزود: طب اورژانس، پزشک عمومی، تکنسین اتاق عمل و بیهوشی گروههای پرستاری و درمانی از جمله پزشکان حاذق در این پست امداد هستند.

قربانعلی عقیقی در مورد زمان خاتمه ارائه خدمات پزشکی به زائران بیان داشت: این پست امداد تا ۲۶ آبان ۹۶ در خدمت زائران بوده و تمامی خدمات درمانی اعم از ویزیت و ارائه دارو به صورت رایگان انجام می شود. همچنین این پست امدادی امکان انتقال هوایی برای بیماران تروما را دارد که البته این بیماران در این مرکز به وضعیت استیبل(آماده) رسیده و سپس به بیمارستانهای استان ایلام و کرمانشاه انتقال پیدا می کنند.

 

مسئول تیم پزشکی اعزامی نیروی هوایی ارتش در خصوص تعداد مراجعان به این پست امداد اظهار کرد: روزانه 40 تا 50 نفر برای ارایه خدمات پزشکی و درمانی به این مرکز مراجعه می کنند.

وی در پایان افزود: انتقال مصدومان حادثه تصادف زائران کربلا در بدره نیز از این مرکز به بیمارستان کرمانشاه و سایر مراکز درمانی صورت گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ