اخبار نیروی هوایی
امیر قراباغی
1396/8/13 شنبه معاون هماهنگ کننده نهاجا: 13 آبان نماد عزت خواهی ملت بزرگ ایران است


معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش گفت:  دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان سال 1358 با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دنیا نشان دادند که به دنبال عزت و استقلال هستند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان محمد قراباغی معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش در مراسم صبحگاه ستاد این نیرو، ضمن گرامیداشت 13 آبان و روز دانش آموز گفت: رژیم طاغوت با تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون در سال 1343 به دنبال از بین بردن عزت مردم شریف ایران بود.
وی افزود: امام خمینی(ره) به عنوان مرجع عالیقدر شیعیان در برابر تصویب این لایحه ذلت بار ایستاد و به روشنگری مردم ایران پرداخت و به همین خاطر ایشان را در روز 13 آبان همان سال به ترکیه تبعید کردند.
امیر قراباغی با بیان این که همین تبعید امام بزرگوار زمینه شکل گیری نهضت اسلامی را بوجود آورد اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به دشمنی با آرمان های انقلاب اسلامی پرداخت.
وی بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و دقیقا  15 سال پس از تاریخ تبعید حضرت امام(ره)، دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 58 سفارت آمریکا را که به لانه جاسوسی تبدیل شده بود تسخیر کردند و برای همیشه آمریکائی ها را از کشور مقدس مان اخراج کردند.
 معاون هماهنگ کننده نهاجا گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با اتکا به جوانان متخصص و دانشمند خود در همه عرصه ها بویژه در عرصه دفاعی به موفقیت های بی نظیری دست یافته و به عنوان قدرتی تاثیر گذار در دنیا مطرح است .
وی افزود: مردم عزیز ایران این عزت مثال زدنی خود و امنیت موجود در منطقه پرتلاطم خاورمیانه را  مدیون آرمان خواهی و رهبری پیامبر گونه امام راحل(ره)  و تدابیر ارزشمند فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) هستند و برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و مثل همیشه نقشه های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.
امیر قراباغی در ادامه با اشاره به روز دانش آموز گفت: در سال 1357 جمعی از دانش آموزان همچون سایر گروه های ملت ایران در اطاعت از حضرت امام و به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند که با یورش وحشیانه ماموران رژیم منحوس پهلوی تعدادی از آن ها به شهادت رسیدند.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن دانش آموزان خاطر نشان کرد: حرکت آن روز دانش آموزان، آغازی برای قیام هایی گسترده و حرکتی فراگیرتر علیه رژیم طاغوت شد که بنیان آن را در 22 بهمن سال 57 برکند.
معاون هماهنگ کننده نهاجا در پایان با اشاره به برگزاری هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش گفت: این رزمایش که با دستیابی به تمام اهداف از پیش تعیین شده به پایان رسید نشان داد که نیروی هوایی با اتکاء به توان داخلی و دانش متخصصان خود، قدرتمند تر از گذشته به دفاع از آسمان آبی کشور  می پردازد و امنیت آن را تضمین می کند.
  
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ