اخبار نیروی هوایی
00
1396/7/19 چهارشنبه فرمانده نیروی هوایی عمان با فرمانده دانشگاه شهید ستاری دیدار کرد


فرمانده نیروی هوایی عمان با حضور در دانشگاه هوایی شهید ستاری ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه با امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان فرمانده دانشگاه شهید ستاری در دیدار با سرلشکر علی مطر علی العبیدانی فرمانده نیروی هوایی عمان گفت: ایران و عمان دو کشور دوست و اثر گذار در منطقه هستند که از دیرباز روابط گسترده ای در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی داشته اند.
وی افزود: دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در سال 1988 با هدف تربیت افسرانی شایسته برای خدمت در مشاغل گوناگون تخصصی و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد.

 

امیر هادیان اظهار داشت: این دانشگاه دوره های آموزشی گوناگون مربوط به نیروی هوایی را در اختیار دانشجویان و افسران در طول مدت خدمت شان قرار می دهد و ماموریت اصلی آن، آموزش دانشجویان در زمینه توانایی ها و قابلیت های هوایی و فضایی و نقش آنان در اقتدار ملی می باشد.

وی ادامه داد: برنامه های دانشگاه عمدتا بر دانش و توانایی های مورد نیاز جهت توسعه، بکارگیری، فرماندهی و حمایت از قدرت هوایی و فضایی در بالاترین سطح متمرکز می باشد، این برنامه ها همچنین در برطرف ساختن نیازهای نیروی هوایی در حوزه های دانشی، مهارتی، نگرشی و در زمینه های گوناگون از جمله علمی، فنی و مدیریتی مورد تاکید است.
فرمانده دانشگاه شهید ستاری با بیان این که امروزه با استفاده  از تجارب دانشمندان هشت سال دفاع مقدس، این دانشگاه از پیشرفته ترین روش های آموزشی، تجهیزات و فن آوری های مدرن و نظریه های علمی برای آموزش دانشجویان خود بهره می گیرد گفت: دانشگاه به تحقیق و تفحص در حوزه های مختلف علمی از قبیل هوافضا، برق، رایانه، هوانوردی، مدیریت، آموزش و بطور کلی جنبه های مختلف قدرت هوایی و فضایی می پردازد.
وی افزود: ارزیابی عملکرد دانش آموختگان دانشگاه نشان می دهد که آنها مسئولیت های تخصصی خود را به گونه ای اثر بخش در مشاغل عملیاتی و فرماندهی انجام می دهند و این بهترین شاخص برای اثر بخشی نظام آموزشی دانشگاه به شمار می رود.
امیر هادیان در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری افتخار دارد به مبادله تجربیات و توانمندی های خود با بازدیدکنندگان محترم کشور عمان بپردازد.

 

همچنین سرلشکر مطر علی مطر العبیدانی فرمانده نیروی هوایی عمان در این دیدار گفت: دانشگاه هوایی شهید ستاری مکان علمی و برجسته ای است و بدون تردید مسئولیت شما سنگین و خطیر است.

وی افزود: هدف این دیدار ها گسترش روابط هست و انشاءالله روابط رو به رشدی خواهیم داشت.
گفتنی است فرمانده نیروی هوایی عمان پس از حضور در مقبره شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، از دانشکده برق، مرکز تحصیلات تکمیلی، دانشکده پهپاد، دانشکده هوا فضا، پژوهشگاه نانوفیزیک، لابراتوار زبان و آزمایشگاه آیرودینامیک بازدید کرد.
همچنین دانشجویان دانشگاه شهید ستاری در حضور فرمانده نیروی هوایی عمان به انجام کارگاه اعتماد به نفس و رژه پرداختند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ