اخبار نیروی هوایی
حاج آقا قاضی
1396/7/13 پنجشنبه رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا: شهادت بالاترین مراتب عزت انسان است
 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی گفت: شهادت دفاع از دین، عزت، شرف و استقلال میهن است و  بالاترین مراتب عزت هر انسانی محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی  رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش در جمع کارکنان و خانواده های پایگاه شکاری برادران دلحامد چابهار که امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نهاجا نیز حضور داشت ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله(ع) گفت:  امام حسین (ع) با حرکت خود نجات بخش دین مبین اسلام  و موجب استقلال بشریت و حفظ ارزشهای والای انسانی شد.
وی با اشاره به جایگاه شهید و شهادت در اسلام، آن را معامله بنده با خداوند دانست و افزود: قیام ابا عبدالله الحسین (ع)، غبار جهل و ستم  را که در طی سال های بعد از رحلت رسول گرامی اسلام (ص) قوانین اسلامی را تحت الشعاع قرار داده بود، از چهره سنت های حقیقی اسلام زدود و نور درخشان معارف الهی را به دل های غفلت زده تاباند.
حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی، امام حسین (ع) رابهترین الگو برای بشریت امروز دانست و اظهار داشت: قیام عاشورا حاوی پیام  ها و درس های بزرگی برای لحظه لحظه زندگی انسان هاست که با فراگیری و عمل به آن ها می توان راه سعادت را پیمود و جامعه ای هدفمند و با آرمان های اسلامی ساخت.
وی با اشاره به شجاعت و استقامت حضرت زینب(س) به عنوان برترین پیام رسان واقعه عظیم عاشورا گفت: بدون شک بدون حضور این بانوی بزرگ اسلام و شهامت ایشان، پیام کربلا به بشریت امروز منتقل نشده بود و امام حسین(ع) به هدف واقعی قیام خود که مهمترین آن احیای ارزش های دینی و اسلامی بود نایل نمی شدند.
رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا ایستادگی امروز ملت های مظلوم در برابر استکبار جهانی را ناشی از دریافت واقعی اهداف واقعی واقعه عاشورا دانست و گفت: امروز مدافعان حرم نمونه بارز پیروی از اباعبدالله الحسین (ع) و درک پیام سیدالشهدا هستند.
 حجت الاسلام والمسلمین قاضی در پایان تصریح کرد: زمان شناشناسی و تبعیت بی چون و چرا از ولی فقیه در عصر حاضر، از مهمترین درس های عاشوراست که دشمنان این اصل اساسی دین مبین اسلام را هدف قرار داده اند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ