اخبار نیروی هوایی
حاج آقای حسنی
1396/7/6 پنجشنبه رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: 8 سال دفاع مقدس از جلوه ای پاسخگویی به نصرت خواهی امام حسین(ع) است


حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی گفت: 8 سال دفاع جانانه رزمندگان ایران اسلامی جلوه ای از پاسخگویی به ندای "هل من ناصر ینصرنی" امام حسین(ع) در روز عاشوراست.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسمی که با حضور امیر شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش و دیگر مسئولین و فرماندهان در مسجدالنبی(ص) ستاداین نیرو برگزار شد گفت:هفته ی دفاع مقدس جلوه ای از عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است که خواب های دشمنان را علیه نظام اسلامی بی تعبیر گذاشت.
وی با اشاره به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) در روز عاشورا افزود: یقینا خطاب این نصرت خواهی به یاران و اصحاب آن بزرگوار نبود چرا که همه آن ها به شهادت رسیده بودند، به لشکر یزید هم نبود زیرا چندین مرحله اتمام حجت با اردوگاه دشمن انجام داده بودند که فایده ای نداشت.

 

نماینده ولی فقیه در ارتش اظهار داشت:رسالت امام حسین (ع) جهانی و برای کل بشریت  است، آن امام همام با علم به این که بر اساس تکلیف باید حق امت را در آینده ادا کند و عده ای منتظر نجات یافتن و  پاسخگویی به فریاد امام  هستند، ندای هل من ناصر ینصرنی را سردادند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران معجزه ی امام حسین(ع) و بازتاب پاسخگویی به سرور و سالار شهیدان است ادامه داد:همین فرهنگ مدافعان حرم و آن چه که در خطوط مقاومت در عراق، سوریه، یمن، بحرین و در همه ی نقاط متعدد مقاومت رخ می دهد ریشه در این نصرت خواهی اباعبدالله الحسین دارد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی ضمن تجلیل از شهدای 8 سال دفاع مقدس و مدافعین حرم گفت: افراد زیادی با امام حسین(ع) پیوند خورده و همانند قطره ای به این دریای بیکران پیوسته اند، بابایی ها، همت ها،باکری ها و حججی ها،پاسخگو و لبیک گویان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هستند.
وی با بیان این که مطمئن باشید کربلا و عاشورا تکرار خواهد شد، بیان داشت: اگر بخواهیم به امام حسین(ع)لبیک بگوییم باید از ناموس اسلام، قبر حضرت زینت(س)، مزار حضرت رقیه(س) و تمام معصومین دفاع کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در ارتش ضمن تجلیل از مدافعین حرم تصریح کرد: مشکل کنونی گرو های تروریستی داعش، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) است که تبدیل به کانونی از تربیت انسان های مقاوم، نترس، مجاهد، ایثارگر و خستگی ناپذیر در مقابل دشمن شده اند.

وی در پایان با بیان این که امام حسین کرّار غیر فرّار است، چون خلاصه و عصاره علی(ع) است خاطرنشان کرد: با ایجاد ارتباط با سوگواری امام حسین(ع) و شناسایی حسین زمان، حمایت از او و مقابله با یزید زمان می توانیم از لبیک گویان امام حسین(ع) باشیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ