اخبار نیروی هوایی
حاج آقا ابراهیمی
1396/6/20 دوشنبه از سوی حجت الاسلام ابراهیمی؛ برنامه فرهنگی اردوگاه ساحلی بیشه کلا تشریح شد
 
رییس عقیدتی سیاسی محتمع آموزش نجات خدمه پروازی نیروی هوایی ارتش(اردوگاه بیشه کلا)، برنامه های فرهنگی و عقیدتی  این اردوگاه ساحلی را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ابراهیمی رییس عقیدتی سیاسی محتمع آموزش نجات خدمه پروازی نیروی هوایی ارتش در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی این نیرو گفت: مجموعه آموزشی تفریحی نجات خدمه نهاجا(اردوگاه بیشه کلا) از یک سو میزبان کارکنان نیروی هوایی و خانواده های آنان برای گذران تعطیلات و تفریحات سالم و پر نشاط در ایام عید نوروز و تابستان است و از سوی دیگر، مجتمعی  برای آموزش حرفه ای نجات از دریا برای خلبانانی است که از دانشگاه های خود فارغ التحصیل شده اند.
وی با بیان این که  20 دوره اردوی تابستانی برای خانواده ها در تابستان برگزار می شود افزود: در این مجموعه حدود 120 واحد ویلا برای خدمت رسانی به خانواده های نیروی هوایی ارتش، تدارک دیده شده است که در ایام تابستان هر دوره بطور میانگین بیش از 600 میهمان وارد این مجتمع آموزشی تفریی می شوند.
حجت الاسلام ابراهیمی در خصوص برنامه متعدد فرهنگی، تبلیغی و تفریحی این مجموعه بیان داشت: زمان بندی خدمات ارائه شده به میهمانان در این مجموعه بسیار دقیق و برنامه ریزی شده است، آنچنان که از ابتدای ورود خانواده ها به این مجتمع تا لحظات پایانی ورودشان برنامه های ویژه ای برای آنان تدارک دیده شده است
وی اظهار داشت: برابر مصوبه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در هر دوره، محفل انس با قرآن کریم با دعوت از قاریان مطرح کشوری به همراه تقدیر از نفرات برتر قرآنی، پخش فیلم سینمایی و جنگ شادی برگزار می شود.
وی با اشاره به این که برنامه فرهنگی مذهبی با سه رویکرد عقلانی_ گفتمانی، تبلیغی_ ترویجی و تجلیلی_تقدیری برگزار می شود ادامه داد: در راستای برنامه های گفتمانی، به سوالات و شبهات میهمانان، بویژه جوانان با برپایی ایستگاه های پرشس و پاسخ  و با حضور کارشناسان مذهبی پاسخ داده می شود.
رییس عقیدتی سیاسی محتمع آموزش نجات خدمه پروازی نهاجا گفت: برنامه های تبلیغی و ترویجی نیز با رویکرد معارف قرآن و اهل بیت(ع)  در قالب برنامه های جوان پسند ارائه می شود که از نمونه های آن می توان به تصویر کشیدن تصاویر شهداء و نصب آنها در سطح اردوگاه، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نصب بنر حاوی احادیث، انجام مسابقات فرهنگی مذهبی  اعم از خاطره نویسی، شعرخوانی، کتابخوانی و قرائت قرآن کریم اشاره کرد.
وی افزود: برپایی ایستگاه شکوفه های بهشتی شامل مسابقات نقاشی کودکان با موضوعات مختلف دینی و قرآنی، برنامه کلید سعادت که در آن حفظ و یادگیری اذان، نماز و سوره های کوچک قرآنی برای فرزندان اجرا می شود و ویژه برنامه دست بوسی مادران با رویکرد احترام به والدین از برنامه های تجلیلی و تقدیری اجرایی در این اردوگاه ساحلی به شمار می رود.
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان این که از فرزندان فعال مسجدی که به عنوان مکبر و موذن با مسجد همکاری دارند تقدیر می شود خاطرنشان کرد: کارگاه  قصه های قرآنی و نمایشگاه نقاشی نیز برای کودکان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این که در هر دوره از دو خانواده نمونه مذهبی با معیارهای حضور مستمر در نماز جماعت، رعایت شئونات اردوگاه، حضور در برنامه های فرهنگی و رعایت حجاب تقدیر می شود بیان داشت: قرائت زیارت آل یاسین و دعای عهد نیز از دیگر برنامه های فرهنگی در نظر گرفته در اردوگاه ساحلی بیشه کلا است.
رییس عقیدتی سیاسی اردوگاه ساحلی بیشه کلا نهاجا در پایان از همکاری و پشتیبانی های امیر شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، رییس اداره عقیدتی سیاسی، معاونت فرهنگی و روابط عمومی این نیرو، فرمانده و رییس عقیدتی سیاسی ستاد و قرارگاه پشتیبانی نهاجا و فرمانده مجتمع آموزش نجات خدمه پروازی تشکر کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ