اخبار نیروی هوایی
حاج آقا قاضی
1396/6/16 پنجشنبه رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا: واقعه تاریخی غدیرخم، یکی از عظیم ترین حوادث تاریخ اسلام است
 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی گفت: واقعه ماندگار غدیر خم که به نصب و معرفی ولایت حضرت علی ابن ابی طالب (ع) انجامید، یکی از پراهمیت ترین، عظیم ترین و تاثیر گذارترین حوادث تاریخ اسلام محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش در مراسم تقدیر از سادات معاونت مهندسی این نیرو که بمناسبت عید غدیر و با حضور جمعی از مسئولین و فرماندهان نهاجا برگزار شد گفت: واقعه غدیر از اهمیت بالایی برخوردار است، طوری که خداوند به پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود:" ایها الرسول بلغ ما انزل الیک" و اگر این کار را انجام ندهی رسالت خود را تکمیل نکرده ای.
وی افزود: قرآن کریم از عید غدیر خم به عنوان اتمام نعمت الهی بر بندگان و مایۀ ناامیدی کافران از نفوذ در ارکان رکنی اسلام یاد کرده و پیامبر اکرم(ص) نیز با معرفی امیر المومنین علی (ع) به عنوان جانشین بلافصل خود، بر رسالت ماندگار خویش خاتمیت بخشیده است.
رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا بیان داشت: امام علی(ع) دارای شخصیت والایی است که در تاریخ بی نظیربوده و فداکاری های بی بدیلی در راه اسلام انجام داده اند و انتصاب این بزرگوار برای تداوم امامت نشان از اهمیت و جایگاه ویژه امامت در نزد خداوند متعال است.
وی با بیان این که غدیر و امامت تداوم جریان رسالت است اظهار داشت: غدیر بحث ولایت و امامت است که بعد از معصومین نیز ادامه پیدا کرده و امروز نیز در ولی فقیه عادل و جامع الشرایط تجلی پیدا کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که امام راحل(ره) فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این انقلاب آسیبی نرسد، ما هم اکنون در شرایطی که دشمنان اصل ولایت فقیه را هدف قرار داده اند، وظیفه داریم از نایب امام عصر(عج) و ولی فقیه جامع الشرایط حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) پیروی کنیم و فرمایشات ایشان را فصل الخطاب قرار دهیم تا ضمن بیمه کردن نظام اسلامی از توطئه ها، دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود مایوس کنیم.
در پایان این مراسم با اهداء هدایایی از سادات اداره مهندسی تجلیل شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ