اخبار نیروی هوایی
250
1396/6/9 پنجشنبه در یازدهمین طرح مردم یاری؛ سفیران سلامت نهاجا 3600 بیمار را ویزیت کردند


پزشکان و کادر درمانی بیمارستان بعثت نهاجا دریازدهمین طرح مردم یاری در مدت سه روز به صورت رایگان 3600 بیمار را ویزیت کردند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، متخصصین بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش در یازدهمین طرح مردم یاری با عنوان سفیران سلامت با استقرار در مناطق اسپیران و امند تبریز 3600 بیمار را به طور رایگان ویزیت کردند.
دکتر قربانعلی عقیقی مسئول تیم پزشکی طرح مردم یاری سفیران سلامت نهاجا با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای ارتقاء سطح سلامت عمومی مردم مناطق محروم و تمرین کادر درمانی اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش  انجام شد.

 

وی افزود: در این طرح متخصصین چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراح عمومی، رادیولوژی، دندانپزشکی، طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، پوست، داخلی، مامایی، پزشک عمومی، مشاوره و روان شناس بیماران را معاینه کردند
.
مسئول تیم پزشکی طرح مردم یاری سفیران سلامت نهاجا با بیان اینکه پزشکان متخصص جراحی حاضر در این طرح بیش از 90 نفر را جراحی کردند ادامه داد: ضمناً گروه های بهداشت محیط، طب پیشگیری، و دام پزشکان نیز بیش از 1200 دام را معاینه و 98 محل را سمپاشی کردند و به 213 نفر نحوه پیشگیری از بیماری های واگیر دار را آموزش دادند.

 

وی گفت: در این طرح داروها به صورت رایگان به همراه یک بسته سلامت به مراجعین تحویل داده شد.

دکتر عقیقی در پایان اظهار داشت: تجهیزات به کار گرفته شده در طرح مردم یاری نهاجا شامل اتاق عمل سیار، اتوبوس آمبولانسی، بیمارستان صحرایی، درمانگاه سیار، تجهیزات آزمایشگاهی و آزمایشگاه جنگ نوین است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ