اخبار نیروی هوایی
حاج آقا سیدیان
1396/6/7 سه‌شنبه معاون تبلیغات و روابط عمومی نهاجا: سراسر زندگی امام باقر(ع) دانش و ارزش بود
 
حجت الاسلام والمسلمین سیدیان گفت: سراسر  زندگی امام باقر(ع) دانش و ارزش بود و به دلیل گستردگى معارف و اطلاعاتى که در اختیار داشت، باقر نامیده می شدند.
به گزارش روابط عمومی نهاجا، حجت الاسلام والمسلمین سیدیان معاون تبلیغات و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش در مراسمی که به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع) در پایگاه شهید لشکری برگزار شد گفت: امام محمد باقر(ع) از نظر رفتار و ویژگی های اخلاقی  و رفتاری آیینه تمام نمای رسول گرامی اسلام(ص) بود.
وی به جنبه های عبادی، سیاسی، اجتماعی و علمی امام باقر(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: امام باقر(ع) در یاد خدا و عبادت، همچون پدرش امام سجاد(ع) بود. امام صادق(ع) در این مورد می فرماید: پدرم همواره به یاد خدا بود، در حال راه رفتن، غذا خوردن، و حتی هنگام سخن گفتن با مردم ذکر خدا را بر لب داشت.
معاون تبلیغات و روابط عمومی نهاجا ادامه داد: در بعد اجتماعی امام باقر(ع) در جود و بخشش و بردباری سرآمد زمان خود بودند به گونه ای که با داشتن عائله ی سنگین، و برخورداری از زندگی ساده و متوسط در بذل و بخشش از همگان پیشتازتر بود.
وی گفت: آن بزرگوار از چنان حلمی برخوردار بود که مرد نصرانی که قصد اهانت به ایشان راداشت، پس از دیدن ملایمت و بردباری امام باقر(ع) به اسلام ایمان آورد.
حجت السلام سیدیان افزود: آوازه ی وسعت علوم پیشوای پنجم(ع) آنچنان کشور اسلامی را پر کرده بود که لقب باقرالعلوم که از جانب پیامبر(ص) به وی داده شده بود تحقق عینی پیدا کرد به گونه ای که دانشمندان بزرگ او را با همین ویژگی یاد می کردند.
وی در بعد سیاسی زندگانی امام باقر(ع) بیان داشت: در دوران امام پنجم علیه السلام، حاکمان اموی به دلیل تعارضات داخلی از نهضت عظیم علمی آن حضرت غافل بودند، ولی این به معنای در امان بودن آن امام نیست، بلکه حجم وسیعی از روایات گویای اوضاع خشونت آمیز آن دوره، و ظلم و تجاوز حاکمان وقت نسبت به دین، مسلمانان و امام آنان است، به گونه ای که امام  بارها تقیه می کرد و سرانجام نیز بر سر تعارضات مبنایی با نظام خلافت ظالمانه، توسط هشام به شهادت رسید.
معاون تبلیغات و روابط عمومی نهاجا در پایان خاطرنشان کرد: امام باقر(ع)راست‌گوترین، گشاده‏روترین، بخشنده‏ترین و عالم‌ترین مردمان خود بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ