اخبار نیروی هوایی
250
1396/6/6 دوشنبه رییس عقیدتی سیاسی پایگاه شهید فکوری منصوب شد

طی حکمی از سوی رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش حجت الاسلام مهدی رازانی به سمت رییس عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز منصوب شد.

به گزارس روابط عمومی نهاجا، حجه الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید فکوری  که با حضور جمعی از مسئولان لشگری و کشوری برگزار شد گفت: امروزعمده ترین تهدید بر علیه جمهوری اسلامی ایران، تهدیدات فرهنگی است.
وی افزود: تشکیلات عقیدتی سیاسی به عنوان یک نهاد فر هنگی برای مقابله با تهدیدات و تهاجم فرهنگی باید ضمن حفظ برنامه های فرهنگی سنتی به دنبال اجرای برنامه های اثرگذار فرهنگی جدید باشد، چرا که روش های سنتی فرهنگ سازی با تغییراتی که در سبک زندگی مردم به وجود آمده و تهدیداتی که با آن مواجه هستیم دیگر جوابگو نیست.

 

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به آماده بودن زمینه برای کارهای فرهنگی اظهار  کرد: توجه به جوانان و نوجوانان و جذب آنها به مساجد و کانون های فرهنگی که مورد ناکید مستمر مقام معظم رهبری است  به همراه اجتناب از اقدامات ضد فرهنگی به ویژه در مورد حضور بچه ها در مساجد باید توسط مدیران فرهنگی در اولویت قرارگیرد
.
اهمیت دادن به بحث های بصیرتی و فعالیت های قرآنی  و نیز توجه به پرورش فرهنگی خانواده ها با توجه به تاثیری که بر روی کارکنان دارند از دیگر مواردی بود که در این مراسم مورد تاکید نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی قرار گرفت.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا گفت: راهبرد اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش همان فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری و دستورالعمل هایی که برای اجرایی کردن این فرامین و تدابیر از سوی سلسله مراتب ابلاغ می شود، است و ما باید ضمن تلاش برای اجرای دقیق این راهبردها نباید  از نوآوری و خلاقیت در کار فرهنگی  غافل شویم.
وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های حجت الاسلام کاظم و محمدی رییس سابق عقیدتی پایگاه شهید فکوری و تبریک به حجه الاسلام مهدی رازانی بر  تعامل سازنده با فرماندهان یگان  به عنوان یکی از عوامل مهم در مدیریت فرهنگی در ارتش تاکید کرد.

 

همچنین حجت الاسلام والمسلمین کاظم محمدی طی سخنانی با قدردانی از حضور علما، فرماندهان و مقامات کشوری در این مراسم، اظهار داشت: خدواند متعال را شاکرم که با تلاش همکارانم در عقیدتی سیاسی پایگاه توانستیم بیش از 500 چهره قرآنی تربیت کرده و فعالیت های قرآنی را که از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است، گسترش دهیم
.
وی در ادامه با اشاره به دیگر فعالیت های فرهنگی، آموزشی و قرآنی انجام شده در پایگاه شهید فکوری، از تمامی کسانی که در این عرصه با وی همکاری داشته اند قدردانی کرد.
گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین کاظم محمدی به عنوان رییس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشگر 21 حمزه آذربایجان و تیپ 21 تکاور شهید فروزنده منصوب شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ