اخبار نیروی هوایی
امیر شاه صفی
1396/5/11 چهارشنبه فرمانده نیروی هوایی ارتش: دکترین دفاعی ما ایستادگی در برابر زورگویان است


امیر شاه صفی گفت: بر اساس قوانین و آموزه های دین مبین اسلام ، ما هرگز به جایی که بی دفاع باشد، حمله نمی کنیم بلکه دکترین دفاعی ما، ایستادگی در برابر زورگویان و ظالمین است.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، در همایش سالیانه روسای مراکز تحقیقات و جهاد خودکفایی این نیرو که با حضور امیر سرتیپ بنی طرفی رییس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح، دیگر فرماندهان و مسئولین در هتل نهاجا برگزار شد گفت: تشکیل جهاد خود کفایی همزمان با آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی از الطاف خفیه الهی بود.

 

وی با بیان این که فلسفه تشکیل سازمان جهاد خودکفایی در نهاجا، خارج شدن از وابستگی و شرایط خاص آن زمان به دلیل زمین گیر شده تجهیزات بود، افزود: نیروی هوایی ارتش در سایه الطاف خداوند و توجهات فرماندهی معظم کل قوا، اولین نیرو و ابداع کننده حرکت خودکفایی در مسیر دفاعی و تسلیحاتی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش بیان داشت: این نیرو از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفت و همین تحریم ها موجب خودباوری و خوداتکایی و  حرکت در جهت خودکفایی و رفع وابستگی شد.
وی ضمن تاکید بر  اینکه نیروی انسانی مهم ترین و قوی ترین مولفه قدرت است  ادامه داد: کارآمدی، اثربخشی و بهره وری لازمه پایداری و بقا هر سازمانی است و سرمایه انسانی مومن و متخصص منجر به بهره وری مداوم و مستمر در هر مجموعه ای می شود.
امیر شاه صفی خطاب به روسای مراکز تحقیقات و جهاد خودکفایی اظهار داشت: ما در نیروی هوایی ارتش نیروی انسانی نخبه فراوان داریم  و این هنر شما است که افراد نخبه را جذب و از ظرفیت این افراد در راه تعالی نهاجا استفاده کنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر این که سازمان جهاد خودکفایی  باید ضمن قطعه سازی به دنبال ساخت سامانه هم باشد، گفت: مبنا و اولویت ما در سازمان جهاد خودکفایی، رفع نیاز ها و حرکت در راستای برطرف کردن تجهیزات مورد نیاز بوده که بحمدلله پیشرفت های قابل ملاحظه ای هم در این زمینه در مجموعه نیروی هوایی حاصل شده است.
امیر شاه صفی در پایان ضمن اظهار امیدواری از برآورده ساختن نظر واقعی مقام معظم رهبری در خصوص نهاجا تصریح کرد: ما در راستای منویات و خواسته های فرماندهی معظم کل قوا حرکت می کنیم و تمام تلاش مسئولین، متخصصان و  سایر کارکنان نیروی الهی هوایی این است که بتوانند خواسته های معظم له را از این نیرو تامین کنند.
در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر و روسای تحقیقات و جهاد خودکفایی نمونه با اهداء هدایایی تجلیل شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ